Udostępnij

W poszukiwaniu Strażnika Tęczy

20131011-153706.jpgBędąc małą dziewczynką, zawsze po deszczu wypatrywałam tęczy. Zapatrzona w kolory i piekno tego zjawiska zastanawialam się co znajduje się po drugiej stronie. Kto tam mieszka. Jakie stworzenia tam żyją. Jak tam jest …Jednak nawięcej czasu rozmyślałam o skarbie i jego strażniku. Bardzo chciałam spotkać Strażnika, zobaczyć jego skarb, którego tak pilnie strzeże. Musiałam na to poczekać kilkanaście lat, aby moje marzenie mogło się spełnić. Lepszego miejsca na spotkanie z tą tajemnicą nie mogło być jak Irlandia- kraina desczu i tęczy. Wraz z Zuchami i Skrzatami postanowiliśmy odkryć tejamnicę “Tęczowego Skarbu”. Wybraliśmy się więc w góry Wicklow. Pogoda sprzyjała nam od samego rana. Słońce pięknie świeciło a niebo było błękitne. Aby spotkać się ze Strażniekiem należało wykaza ć się odawgą i sprytem, stawiając czoła licznym zadaniom. Zaczęliśmy od nauki tęczowej piosenki, potem przeszyliśmy do trudniejszych zadań. Zuchy musiały zbudować tęczową bramę, nauczyć się magicznego zaklęcia na przywołanie strażnika oraz zrobić totem tęczy.
Zadaniem skrzatów było narysować obraz20131011-153706.jpg“Tęczowy Świat”, ułożyć tęczę według kolorów ( a mało kto zna po kolei barwy tęczy). Jednak najtrudniejszym zadaniem dla naszych najmłodszych było znaleźć dary w siedmiu kolorach tęczy. Po długich rozmyślaniach i poszukiwaniach, te cenne przedmioty złożono w koszyczku. Kiedy ostatnie zadanie zostało zrealizowane przyszedł moment na który tak długo czekaliśmy a mianowicie przywołanie Straznika Tęczy. Magicznym zaklęciem zuchom udało się sprowadzić naszego gościa. Najdzielniejsze Zuchy i Skrzaty, które w ubiegym roku wykazały się pracowitością i cierplwością na zbiórkach, otrzymały odznaczenia w psotaci znaczka zucha i skrzata. Reszta naszych poszukiwaczy zasłużyła na złotego talarka. Po dniu pełnych wrażeń i przygód przyszedl czas na powrót do domu. Jadąc autokarem w ciszy i z tajemniczym usmiechem w kącikach ust zastanawiałam się nad kolejną przygodą…może spotkanie ze smokiem…albo z leśnymi duszkami…Irlandia kryje w sobie tyle tajemnic i tyle jest jeszcze do odkrycia!
Rajd18
 
Serdeczne podziękowania dla rodziców którzy pomogli w organizacji tej wielkiej wyprawy.
Czułe Serduszko!
Dh. Katarzyna Wezner asp.
ZHPpgK Irlandia
Rajd12

Ostatnie wpisy

ZHP Irlandia

Konspekt jak ze snu

W ramach konkursu historycznego “Konspekt jak ze Snu” współfinansowany przez Polish Embassy Dublin Ambasadę RP w Dublinie, nagrody zostały wręczone laureatom konkursu. Wędrownicy I wędrowniczki

Czytaj więcej »
ZHP Irlandia

Harce z Wickiem

W 20- stą rocznicę ogłoszenia bł. phm. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego Patronem Harcerstwa Polskiego, Okręg ZHP Wielka Brytania wraz z Fundacją Caritas Super Omnia Est

Czytaj więcej »
cropped-cropped-zhp-plakietka_Grzesiek-1.png

Skontaktuj się z nami