Udostępnij

Kurs Pierwszej Pomocy

W dniach 8-9 października, kilkoro wędrowników zjechało się z różnych końców Irlandii aby spotkać się na bazie w Piercestown w celach ukończenia kursu z pierwszej pomocy i zdobycia certyfikatów.
Pomimo wielkiej ilości materiału do przerobienia, wszyscy bawili się niesamowicie – atmosfera była tak przyjazna że nikt nie krępował się dopytywać i stawiać hipotetycznych scenariuszy, zapewne w takich wielkich szczegółach ten kurs jeszcze nie był robiony!
Przy praktyce było również mnóstwo śmiechu ale pomimo tego podeszliśmy do zadań z odpowiednią powaga, pamiętając iż zdać potrzebujemy wszyscy. Były lalki do CPR, bandaże różnych rodzajów i pozycje boczne ustalone.
Zakończyliśmy dzień wielką ucztą i śpiewem, a potem wszyscy padli zaskakująco szybko do snu.
Wielkie podziękowania dla kuchni, dla ludzi zaangażowanych w organizacji tego kursu, dla Polish Embassy Dublin za dofinansowanie, I oczywiście dla gwiazd naszego programu – Adam i Sophie z Order of Malta którzy nas niesamowicie zaangażowali i dzielnie i z cierpliwością walczyli z naszymi pytaniami!
Czuwaj!
Druhna Ania

Admin

Ostatnie wpisy

Konspekt jak ze snu

W ramach konkursu historycznego “Konspekt jak ze Snu” współfinansowany przez Polish Embassy Dublin Ambasadę RP w Dublinie, nagrody zostały wręczone laureatom konkursu. Wędrownicy I wędrowniczki

Czytaj więcej »

Harce z Wickiem

W 20- stą rocznicę ogłoszenia bł. phm. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego Patronem Harcerstwa Polskiego, Okręg ZHP Wielka Brytania wraz z Fundacją Caritas Super Omnia Est

Czytaj więcej »
cropped-cropped-zhp-plakietka_Grzesiek-1.png

Skontaktuj się z nami