Udostępnij

Trwa konkurs dla dzieci i młodzieży w Irlandii – „W poszukiwaniu harcerskich korzeni”

Konkurs ZHP
Konkurs ZHP

Czym jest harcerstwo? Jak wyglądało kiedyś? Czego doświadczają dzisiaj mali i duzi uczestnicy harcerskich zbiórek? Dzieci i młodzież w Irlandii ma możliwość udzielania odpowiedzi na te pytania w kreatywny sposób poprzez udział w konkursie pn. “W poszukiwaniu harcerskich korzeni”, organizowanym przez Związek Harcerstwa Polskiego w Irlandii.
Kto może brać udział w konkursie? Każdy w wieku od 4 do 15 lat, bez względu na fakt, czy posiada harcerskie doświadczenie, czy też nie. Konkurs polega na stworzeniu pracy o dowolnej formie na temat harcerstwa. Może to być rysunek, wywiad, artykuł, krótki film, piosenka, wiersz, reportaż lub dzieło artystyczne – grafika, kolaż, praca malarska, rzeźba…wyrażająca, czym jest harcerstwo. Prace indywidualne i grupowe będą oceniane przez jury w dwóch kategoriach wiekowych (4-9) i (10-15), a brana będzie pod uwagę głównie kreatywność małych i dużych artystów.
Konkurs zachęca do zastanowienia się nad istotą harcerstwa, wyrażenia własnych doświadczeń lub w przypadku ich braku, poszukiwania w swoim otoczeniu osób z harcerskim doświadczeniem i przedstawienia tych przeżyć w kreatywny sposób.
Prace można przesyłać drogą elektroniczną (konkurs@zhp.ie) lub listownie do 30 sierpnia 2015. Na zwycięzców czekają nagrody o łącznej wartości 1000 euro. Konkurs jest częścią projektu pn. „W poszukiwaniu harcerskich korzeni”, w ramach którego organizowana jest w różnych częściach Irlandii harcerska wystawa. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Polskiej Ambasady w Dublinie.
Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie w zakładce KONKURS.
Druhna Agnieszka Wieczorkowska asp.

Ostatnie wpisy

ZHP Irlandia

Konspekt jak ze snu

W ramach konkursu historycznego “Konspekt jak ze Snu” współfinansowany przez Polish Embassy Dublin Ambasadę RP w Dublinie, nagrody zostały wręczone laureatom konkursu. Wędrownicy I wędrowniczki

Czytaj więcej »
ZHP Irlandia

Harce z Wickiem

W 20- stą rocznicę ogłoszenia bł. phm. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego Patronem Harcerstwa Polskiego, Okręg ZHP Wielka Brytania wraz z Fundacją Caritas Super Omnia Est

Czytaj więcej »
cropped-cropped-zhp-plakietka_Grzesiek-1.png

Skontaktuj się z nami