Udostępnij

Bajkowy Rajd Skrzatów ZHP „Smartusie” z Dublina

Bajkowy Rajd Skrzatów ZHPW niedzielę, 4 października odbył się rodzinny piknik i Bajkowy Rajd Skrzatów, organizowany przez Gromadkę Skrzatów ZHP o nazwie „Smartusie” z centrum Dublina.
W malowniczym parku w Newsbridge, dzieci z zaciekawieniem słuchały bajkowych opowieści druhny Agnieszki Wieczorkowskiej o krasnoludkach, a następnie wyruszyły w grupach w teren w poszukiwaniu bajkowych punktów patrolowych. Tam na dzieci czekały zabawy i różnego rodzaju zadania do wykonania. Mali uczestnicy Rajdu popisywali się swoją wiedzą na temat bajkowych krasnoludków, dawali upust talentom, w tym muzycznym, oddawali się sztuce kaligrafii z Koszałkiem Opałkiem oraz wykazywali się różnego rodzaju umiejętnościami (również z zakresu udzielania pierwszej pomocy).

Rajd sprzyjał wzajemnemu poznaniu się i dobrej zabawie. Wiele dzieci nienależących do naszej organizacji słuchało o krasnoludkach, bawiło się ze Skrzatami oraz dowiedziało się więcej na temat Skrzatów ZHP oraz zasad, jakimi się kierują. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych był spacer i możliwość obcowania ze zwierzątkami mieszkającymi na farmie, blisko miejsca rodzinnego Rajdu. Wszystkie bajkowe zadania zostały wykonane – wiadomość od Krasnoludków została rozszyfrowana, a dzieci nagrodzone. Podczas tak aktywnego, rodzinnego spotkania wszystkim dopisywał apetyt, kiełbaski z grilla bardzo smakowały małym i dużym uczestnikom spotkania. Sponsorem przedsięwzięcia była sieć sklepów Polonez w Irlandii.
Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją z Bajkowego Rajdu Skrzatów.
Gromadka Skrzatów ZHP „Smartusie” działa w centrum Dublina od 2013 roku. Spotkania dzieci w wieku od 4 do 6 lat odbywają się popołudniami w każdą środę, w Domu Polskim w Dublinie (20 Fitzwilliam Place, Dublin 2). Jednostka ZHP wcześniej była organizatorem  m.in. warsztatów dla rodziców na temat dwujęzyczności, Rodzinnego Powitania Wakacji, otwartych warsztatów dla dzieci na temat polskiej sztuki ludowej, współorganizowała Andrzejki dla najmłodszych oraz Świąteczną Wioskę dla dzieci. Kadra jednostki współpracuje z wieloma organizacjami polonijnymi. Wspierała wiele inicjatyw kulturowych (The Global Village, Culture Night) oraz rodzinnych. Uczestniczyła w festynach rodzinnych, organizowała harcerskie wystawy w ramach Festiwalu PolskaEire 2015 oraz warsztaty dla dzieci. Jej społeczna aktywność jest świadectwem działalności harcerskiej organizacji w Irlandii, jaką jest ZHP.
W ciągu ostatnich 2 lat dzieci z Gromadki Skrzatów ZHP „Smartusie” uczestniczyły w różnych wycieczkach (m.in. do zamku Trim, Navan, ogrodu botanicznego, muzeum przyrody, studia radiowego), a podczas ich zbiórek swoim doświadczeniem i wiedzą dzielili się różni goście (m.in. ratownik medyczny, artyści, duchowny, dziennikarz oraz inżynierowie). Bajkowy Rajd Skrzatów był pierwszym tego typu przedsięwzięciem, organizowanym przez Jednostkę z Dublina, które miało pokazać harcerską metodę pracy z najmłodszymi.
Gromadka Skrzatów ZHP „Smartusie” z centrum Dublina cały czas prowadzi nabór dzieci w wieku od 4 do 6/7 lat oraz poszukuje dorosłych z pasją do kadry instruktorskiej.
druhna Agnieszka Wieczorkowska

Ostatnie wpisy

ZHP Irlandia

Konspekt jak ze snu

W ramach konkursu historycznego “Konspekt jak ze Snu” współfinansowany przez Polish Embassy Dublin Ambasadę RP w Dublinie, nagrody zostały wręczone laureatom konkursu. Wędrownicy I wędrowniczki

Czytaj więcej »
ZHP Irlandia

Harce z Wickiem

W 20- stą rocznicę ogłoszenia bł. phm. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego Patronem Harcerstwa Polskiego, Okręg ZHP Wielka Brytania wraz z Fundacją Caritas Super Omnia Est

Czytaj więcej »
cropped-cropped-zhp-plakietka_Grzesiek-1.png

Skontaktuj się z nami