Udostępnij

Zlot Kadry Hufca w Irlandii-Carne 2017

W dniach 1-2 kwietnia 2017 odbył się ZLOT KADRY HUFCA IRLANDIA w Carne Co. Wexford, dokąd zjechały się same szychy Naszego Hufca i nie tylko (ale o tym później). Przyjazd oraz zakwaterowanie uczestników Zlotu odbył się pomiędzy godziną 10.30-11.00, nad czym rękę trzymała phm. Magda Pawlak (Komendant Zlotu). Jak przystało na Nasza Kadrę, nie obyło się bez kilku spóźnień, dzięki czemu nasz Apel Inauguracyjny odbył się z lekkim poślizgiem…
Kiedy w końcu się rozpoczął, każdy z Referatów: Zuchowy/Skrzatowy, Harcerski i Wędrowniczy zameldował swoja obecność (Dublin, Cork, Limerick, Shannon, Waterford, Wexford). Przyjechali także Referenci Rozwoju Organizacji hm. Anna Gebska i hm.Wojtek Drewienski z UK. Tuż po apelu zajęcia zaczęliśmy zabawa z szukaniem listów z zadaniami dla poszczególnych Referatów i
śmiechu przy tym nie było końca, bo dorośli ludzi zachowywali się jak małe dzieci… Po znalezieniu kopert, każdy Referat dowiedział się co musi przygotować na wieczorny Kominek.
Musztra, to kolejny punkt programu naszej kadry, którą prowadził phm. Przemek Pawlak. Na szczęście większość miała pojęcie w tym temacie, choć nie obyło się bez błędów, czyli niezrozumienia określonej komendy. Dlatego tak istotne jest każdorazowe przypominanie i szkolenie kadry na kolejnych Zlotach w tym temacie, żeby później można było przekazywać i pokazywać ujednolicony Regulamin Musztry Harcerskiej naszym młodszym podopiecznym. Kiedy dh.Przemek zakończył już swoje zajęcia, to czekał na nas pyszny obiad.
Po obiadku chwilka wytchnienia i powrót do zajęć w swoich Referatach (tzn. Skrzaty/Zuchy, Harcerze i Wędrownicy, każdy w swoim rewirze):
pwd. Maja Skowron-Grześkowiak prowadziła: obrzędowość i jej rola + musztra Zuchowa;
pwd. Ania Zych Jaros prowadziła: Harcerze i Wędrownicy na najbliższym ZLOCIE Hufca + HAL 2017;
asp. Artur Maksymiuk prowadził: analizę dotychczasowych imprez Wędrowniczych w naszym Hufcu.
Następnie odbyła się Msza Święta pod przewodnictwem naszego harcerskiego Kapelana dh. Łukasza
Przewieślika, dzięki któremu nasze serca i dusze zostały napełnione wiarą do dalszej pracy harcerskiej.
Kolacja to uzupełnienie metaboliczne naszego ciała, była smaczna i pożywna…
Następnie odbyły się kolejne zajęcia w Referatach, a u Harcerzy omawianie Planu najbliższego HALu 2017 prowadzone przez pwd. Renatę Tupek-Sienicka. Obóz, to wielka impreza naszego Hufca, więc było wiele do omówienia i skonsultowania. Każdy pomysł się liczył, żeby wszystko mogło dobrze funkcjonować i działać na Obozie. Wreszcie nadszedł czas Kominka, na który mieliśmy przygotować scenki dotyczące funkcjonowania naszych Referatów… Na pierwszy ogień poszli Referenci Rozwoju Organizacji hm. Ania Gebska i hm.Wojtek Drewienski, którzy pokazali tak śmiesznie i wesoło jak działa ich Referat, ze wszyscy pokładali się pokotem ze śmiechu… byli po prostu niesamowici (powinniśmy brac z nich przykład)… Zaś Zucholo/Skrzatowcy narobili dużo hałasu walac w garnek i zdzierając gardła, jak przystało na ich pion… Harcerze próbowali pokazać, jak w dzisiejszych czasach wygląda prowadzenie Zastępu i jego zarzadzanie… Natomiast Wędrownicy w satyryczny sposób przedstawili ,,Służbę” Naszych Wędrowników w naszym Hufcu. Tak optymistycznymi scenkami zakończyliśmy pierwszy dzień pobytu w Carne.
Drugi dzień rozpoczęliśmy pobudka i gimnastyka poranna, na która nie wszyscy się podnieśli… no cóż w końcu Kadra jest w wieku ,,Emeryckim”. Następnie pyszne śniadanko i działanko w postaci Szkolenia Finansowego prowadzone przez skarbnika PSA dh. Michała Szaleckiego oraz dh. Przemka Pawlaka… Dużo pytań z uwagi na istotę sprawy, czyli kasę…
Następnie każdy Referat osobno oddalił się w bezludne miejsca by w swoim gronie omówić sprawy bieżące Referatu i uzupełnić to czego nie udało się przekazać w dniu poprzednim. Obiadek, sprzątanie Ośrodka i pakowanie, to ostania faza pobytu w Carne… A na koniec naszego Zlotu Apel końcowy z podsumowaniem co udało Nam się zrobić w ciągu tych dwóch dni. Słoneczko świeciło, opuszczono flagę Polski i zakończył się Zlot Kadry Hufca Irlandia… Jeszcze kilka pożegnalnych fotek i powrót do domów.
asp. Ewa Pienkos

Admin

Ostatnie wpisy

Kurs Pierwszej Pomocy

W dniach 8-9 października, kilkoro wędrowników zjechało się z różnych końców Irlandii aby spotkać się na bazie w Piercestown w celach ukończenia kursu z pierwszej

Czytaj więcej »

Konspekt jak ze snu

W ramach konkursu historycznego “Konspekt jak ze Snu” współfinansowany przez Polish Embassy Dublin Ambasadę RP w Dublinie, nagrody zostały wręczone laureatom konkursu. Wędrownicy I wędrowniczki

Czytaj więcej »

Harce z Wickiem

W 20- stą rocznicę ogłoszenia bł. phm. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego Patronem Harcerstwa Polskiego, Okręg ZHP Wielka Brytania wraz z Fundacją Caritas Super Omnia Est

Czytaj więcej »
cropped-cropped-zhp-plakietka_Grzesiek-1.png

Skontaktuj się z nami