Udostępnij

Złaz Wędrowniczy “Pod Południowym Krzyżem”

W dniach od 29 Grudnia 2019 do 8 Stycznia 2020 roku odbywał się Złaz Wędrowniczy w Argentynie, który przyjął nazwę “Pod Południowym Krzyżem’’.
Hufiec ZHP w Irlandii, mieli okazję reprezentować druhna Nikola z Shannon oraz druh Adrian z Dublina. Do udziału w Złazie zgłosili się wędrownicy i wędrowniczki z różnych stron świata m.in. Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania, Litwa, Polska i oczywiście Argentyna.
Złaz składał się z dwóch części. Pierwszą częścią był kurs metodyczny, który miał miejsce w Buenos Aires. Na początku wędrownicy i wędrowniczki mieli okazję zapoznać się z innymi osobami oraz poznać bardziej Argentynę poprzez zorganizowane wycieczki, a później mogli przypomnieć oraz nauczyć się nowych wiadomości metodycznych na temat ruchu wędrowniczego. Podczas pobytu w Polskim Ośrodku Młodzieży, została zorganizowana wędrownicza impreza sylwestrowa, na której wszyscy bawili się doskonale.
Drugi etap Złazu odbył się w San Martín de los Andes, gdzie odbyły się różne wędrówki oraz bardziej praktyczne zajęcia. Podczas drogi na główne obozowisko, wędrownicy i wędrowniczki wypłynęli na jezioro Lacar, gdzie dowiedzieli się więcej informacji na temat tamtego rejonu.
Obozowisko znajdowało się w przepięknym miejscu, skąd było widać górę “Cerro Malo” (1917 m n.p.m) na którą, zorganizowana została główna wędrówka. Pod koniec złazu pogoda zaczęła się pogarszać ale to nie przeszkodziło dzielnym uczestnikom złazu w zwiedzaniu malowniczego miasta San Martin de Los Andes. Wszystko co dobre szybko się kończy, niestety Złaz jak większość twierdziła, skończył się za szybko. Ostatni apel, ostatnie ognisko, ostatnie piosenki, pożegnania…
Była to niepowtarzalna okazja dla wszystkich uczestników aby spotkać się, wymienić doświadczeniem oraz zaobserwować, że pomimo dzielących kilometrów, wszyscy mogli działać jak jedna harcerska rodzina. Chcielibyśmy również podziękować wszystkim organizatorom a szczególnie druhowi Andrzejowi Wojno za gościnę, ciepło oraz niesamowite gawędy przy ognisku.
‘’Nie błądzi tylko ten, kto nic nie robi.’’
~sir Robert Baden Powell
HO. Adrian Myszak
#wędrownictwo #złaz #wyzwanie #służba #przygoda #przyjaźń #zhpirlandia #wędrowniknaszlaku #zhp #harcerstwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie wpisy

ZHP Irlandia

Pomoc dla Ukrainy

Drodzy nasi, jak już wiecie, obywatele Ukrainy potrzebują naszej pomocy. Harcerze i harcerki z Hufca ZHP “Bieszczady” w Irlandii postanowili wyciągnąć pomocną dłoń i zorganizować

Czytaj więcej »
cropped-cropped-zhp-plakietka_Grzesiek-1.png

Skontaktuj się z nami