Udostępnij

Harcerski Start 2021

„Skauci są dziećmi wolnych przestrzeni, a skauting to braterstwo w służbie i świeże powietrze.“

Robert Baden-Powell

W dniach 17-19 września 2021 odbył się długo wyczekiwany Harcerski Start 2021. Na takie spotkanie musieliśmy czekać aż półtora roku, ale w końcu się udało. Prawie stu harcerzy i ich opiekunów z ośmiu drużyn harcerskich z terenu całej Irlandii zjechało do Kilcully w hrabstwie Cork, by zasiąść przy wspólnym ognisku. Głównym tematem naszych zajęć było przypomnienie sobie, jak wspaniale jest być harcerzem.

Wędrownicy z naszego Hufca „Bieszczady”, pod okiem doświadczonej kadry, przygotowali zajęcia dla harcerzy. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od przypomnienia sobie naszej harcerskiej wiedzy i umiejętności. Potem zajrzeliśmy na chwilę w przeszłość, cofając się pamięcią do zuchowych zabaw, ale też ucząc kilku ciekawostek o gałęzi zuchowej. Mieliśmy również okazję zastanowić się, co czeka nas w przyszłości, kiedy sami zostaniemy wędrownikami. Wszystko to okraszone było dużą dawką śmiechu, wieloma piosenkami harcerskimi, scenkami z historii harcerstwa i historii naszego Hufca, ale przede wszystkim atmosferą braterstwa i radości ze wspólnie spędzonych chwil.

Harcerski Start’21 nie był dla nas po prostu kolejnym rozpoczęciem nowego roku harcerskiego. Tym razem był on dla wielu z nas nowym początkiem tej pięknej przygody, jaką jest harcerstwo – stawiając przed nami nowe wyzwania w pocovidowej rzeczywistości, ale także oferując nam wiele nowych możliwości.

Ostatnie wpisy

ZHP Irlandia

Kurs Pierwszej Pomocy

W dniach 8-9 października, kilkoro wędrowników zjechało się z różnych końców Irlandii aby spotkać się na bazie w Piercestown w celach ukończenia kursu z pierwszej

Czytaj więcej »
ZHP Irlandia

Konspekt jak ze snu

W ramach konkursu historycznego “Konspekt jak ze Snu” współfinansowany przez Polish Embassy Dublin Ambasadę RP w Dublinie, nagrody zostały wręczone laureatom konkursu. Wędrownicy I wędrowniczki

Czytaj więcej »
ZHP Irlandia

Harce z Wickiem

W 20- stą rocznicę ogłoszenia bł. phm. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego Patronem Harcerstwa Polskiego, Okręg ZHP Wielka Brytania wraz z Fundacją Caritas Super Omnia Est

Czytaj więcej »
cropped-cropped-zhp-plakietka_Grzesiek-1.png

Skontaktuj się z nami