Udostępnij

Wspólny Próbny Hufiec Irlandia rozpoczął działalność!

W minioną sobotę 13 września 2014 roku w Domu Polskim w Dublinie odbyła się Rada Hufca, podczas której został odczytany rozkaz Naczelnika Harcerzy i Naczelniczki Harcerek, w którym powołany do działalności został Próbny Hufiec Irlandia. Okres próbny dla wspólnego Hufca Harcerek i Harcerzy wynosi dwa lata.
Komendantem Hufca został mianowany hm. Robert Juś HO z Ośrodka w Shannon. Podczas Rady Hufca zostało nawiązane połączenie Skype z Referentami Rozwoju Organizacji hm. Anną Bnińską-Gębską oraz hm. Wojtkiem Dreweńskim, którzy akurat tego dnia nie mogli przyjechać do nas z Wielkiej Brytanii. Druh phm. Przemysław Pawlak – Przewodniczący Obszaru po odczytaniu rozkazu wręczył pierwszemu komendantowi srebrny sznur. Jest to moment przełomowy i początek kolejnego rozdziału w rozwoju harcerstwa w Irlandii. W tej chwili Hufiec zrzesza jednostki w czterech ośrodkach w Irlandii: w Dublinie, Cork, Waterford i Shannon – w sumie niemal 300 Skrzatów, Zuchów, Harcerzy, Wędrowników i Instruktorów. Nowe jednostki w tym roku harcerskim powstaną w Limerick oraz w Wexford.
Będzie to rok ciężkiej pracy ale miejmy nadzieję, że nasza coraz większa harcerska rodzina będzie stale się powiększać a grono Drużynowych i Instruktorów będzie iść razem w jednym kierunku ku stworzeniu silnego i samodzielnego środowiska harcerskiego w Irlandii.
Czuwaj!
pwd. Magda Pawlak

Admin

Ostatnie wpisy

Kurs Pierwszej Pomocy

W dniach 8-9 października, kilkoro wędrowników zjechało się z różnych końców Irlandii aby spotkać się na bazie w Piercestown w celach ukończenia kursu z pierwszej

Czytaj więcej »

Konspekt jak ze snu

W ramach konkursu historycznego “Konspekt jak ze Snu” współfinansowany przez Polish Embassy Dublin Ambasadę RP w Dublinie, nagrody zostały wręczone laureatom konkursu. Wędrownicy I wędrowniczki

Czytaj więcej »

Harce z Wickiem

W 20- stą rocznicę ogłoszenia bł. phm. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego Patronem Harcerstwa Polskiego, Okręg ZHP Wielka Brytania wraz z Fundacją Caritas Super Omnia Est

Czytaj więcej »
cropped-cropped-zhp-plakietka_Grzesiek-1.png

Skontaktuj się z nami