Udostępnij

Wizyta Króla Błystka w „Bajkowym Wozie"

4Na zbiórce 19 lutego na zbiórkę Gromady Zuchowej „Bajkowy Wóz” zawitał bardzo specjalny gość!Odwiedził nas Błystek – Król wszystkich Krasnoludków!Przeczytał nam list, w którym informował, że natychmiast potrzebna jest nasza pomoc, więc musimy zmienić się w Krasnoludki. Zostawił nam też czapkę najdzielniejszego z krasnoludków. Zuchy oficjalnie rozpoczęły sprawność „Krasnoludek”.1

Jako, że zmieniliśmy się w Krasnoludki posłuchaliśmy najpierw bardzo ciekawej historii, z której dowiedzieliśmy się jakie te krasnoludki są. Później wszyscy wymyślili sobie krasoludkowe imiona, którymi będziemy się posługiwać podczas całego cyklu sprawnościowego – wśród imion były i nazwy ptaszków i kwiatków, ale także i inne imiona, nawet nie pomyślelibyście, że takie imiona mogą nosić te maleńkie ludki w czerwonych czapeczkach 😉
Następnie jak przystało na Dzielne Ludki wszystkie zuchy podpisały Krasnoludkową Obietnicę – używając oczywiście gęsiego pióra!

 

2

Następnie nie było końca figlom i krasnoludkowym zabawom, zuchy miały okazję poćwiczyć spostrzegawczość, szósty zmysł, słuch, spryt oraz… umiejętność budowania domków 😉
A ponieważ Krasnoludki żyją blisko przyrody i zwierząt – najpierw poszliśmy wsypać ziarenka do naszego karmnika dla ptaszków a następnie każdy zuch-kransoludek otrzymał roślinkę, którą będzie musiał pielęgnować i obserwować jak rośnie.
Tego dnia w Kręgu Rady oprócz przekazywanej sobie Buławy Głosu wszystkie zuchy zakładały sobie na głowę czapkę, którą zostawił nam Król Błystek – aby dzielność najdzielniejszego krasnoludka przeszła także i i nas – w końcu Świat nas potrzebuje!

Czuj!

Magda Pawlak, pwd – „Nutka”

6

7

Ostatnie wpisy

ZHP Irlandia

Konspekt jak ze snu

W ramach konkursu historycznego “Konspekt jak ze Snu” współfinansowany przez Polish Embassy Dublin Ambasadę RP w Dublinie, nagrody zostały wręczone laureatom konkursu. Wędrownicy I wędrowniczki

Czytaj więcej »
ZHP Irlandia

Harce z Wickiem

W 20- stą rocznicę ogłoszenia bł. phm. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego Patronem Harcerstwa Polskiego, Okręg ZHP Wielka Brytania wraz z Fundacją Caritas Super Omnia Est

Czytaj więcej »
cropped-cropped-zhp-plakietka_Grzesiek-1.png

Skontaktuj się z nami