Udostępnij

"SMARTUSIE" NABÓR DO KADRY

Zostań członkiem kadry Gromadki Skrzatów ZHP „SMARTusie”
w Dublinie – to wspaniała przygoda!

Jeżeli:
· Jesteś ciekawy przygód i nowych wyzwań?
· Lubisz pracę z dziećmi lub pragniesz nabyć doświadczenie w pracy z dziećmi?
· Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat ZHP – organizacji z wieloletnią tradycją, działającą na całym świecie – również w Irlandii? Lub byłeś Harcerzem/Zuchem i pragniesz wrócić do tych doświadczeń po latach?
· Chciałbyś, jako wolontariusz przyczynić się do podtrzymania wśród dzieci polskiej tradycji i kultury?
· Jesteś otwarty na udział w biwakach oraz szkoleniach dla kadry ZHP?
Udzieliłeś twierdzącej odpowiedzi na przynajmniej jedno wyżej wymienione pytanie, skontaktuj się z nami do 24 lutego br. i uzyskaj więcej informacji na temat naszej Gromadki.
Kontakt:
Druhna Agnieszka Wieczorkowska Tel.:0851459906
e-mail: agnieszka.wieczorkowska@zhp.ie

 

Zbiórka Skrzatów ZHP SMARTUSIE

Co o pracy w naszej Gromadce mówią inni?
Uczestniczenie w zbiórkach Skrzatów daje mi przede wszystkim zastrzyk pozytywnej energii. Dzieci są bardzo zaskakujące i zabawne. Poza tym, uważam za istotne nauczanie polskiej kultury i tradycji wszystkich małych Polaków, a w szczególności tych żyjących poza granicami naszego kraju. Nasi przodkowie oddawali życie za to, by Polska i polskość przetrwały, a ja mogę chociaż poświęcić godzinę tygodniowo i nauczać dzieci o ich przynależności, co w dzisiejszych czasach wydaje mi się bardzo ważne. Każdy powinien znać swoją tożsamość. Ja jestem dumna z Polski i naszej historii, doceniam i podziwiam ludzi, którzy za nią walczyli i chcę się tym dzielić. Uważam, że zbiórki harcerskie są odpowiednim miejscem na tego typu nauki.
– Druhna Ola Pietrzykowska
Kiedy odbywają się zbiórki?
Spotkania obywają się w każdą środę o godzinie 17:45, w Polskiej Bibliotece w Dublinie (107 Amiens Street, Dublin 1).
Jak działaliśmy do tej pory?

Zbiórka Skrzatów ZHP SMARTUSIE

W październiku 2013 roku została powołana do życia nowa Gromadka Skrzatów ZHP o nazwie “Smartusie”, funkcjonująca przy Polskiej Bibliotece w Dublinie. Od początku jej istnienia wspierała ją pięcioosobowa kadra, pod której opieką było piętnaścioro dzieci w wielu od 4 do 6 lat. W chwili obecnej poszukiwane są kolejne osoby do kadry Gromadki.
Przez okres 5 miesięcy działania Gromadki dzieci nabywały wiedzę i zrozumiały Prawo Skrzatów, nauczyły się ich hymnu oraz innych polskich piosenek, zdobyły wiedzę na temat zasad udzielania pierwszej pomocy i bezpiecznej zabawy, poznały polskie bajki i legendy, które przybliżyły im polską kulturę i zwyczaje. Gromadka ZHP „Smartusie” była współorganizatorem Andrzejek dla dzieci, które odbyły się 24 listopada 2013 roku w Polskiej Bibliotece w Dublinie. W przedsięwzięciu uczestniczyło ponad czterdzieścioro dzieci, które mogły poznać polską tradycję i genezę obchodzenia tego zwyczaju, wziąć udział w polskich, tradycyjnych zabawach oraz śpiewać polskie piosenki dla dzieci. Kadra Gromadki wspierała również organizację w grudniu 2013 roku Świątecznej Wioski dla Dzieci w Polskiej Bibliotece w Dublinie, gdzie mali uczestnicy przedsięwzięcia mogli brać udział w warsztatach artystycznych oraz dobrze się bawić i śpiewać kolędy wraz z dziecięcym zespołem muzycznym.
Dając dobry przykład i pragnąc promować korzyści, jakie niesie praca wolontariusza w ZHP, przedstawiciele Gromadki promowali jej działalność podczas gali z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, która odbyła się 4 grudnia 2013 roku w Dublinie. Zaś w styczniu 2014 roku kadra Gromadki wspierała organizację zajęć dla dzieci w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dublinie.
Jesteś rodzicem?
Jeżeli jesteś rodzicem dziecka w wieku 4-6 lat, możesz przyłączyć się do kadry Gromadki Skrzatów ZHP. Zaś Twoja pociecha może zostać Skrzatem i odkrywać świat przez pryzmat przygody, zabawy i polskiej tradycji.
Masz pytania?
Kontaktuj się z nami i dowiedź się więcej o tym, co robimy, jak pracujemy.
Odwiedź naszą stronę na FP: www.facebook.com/skrzatydublin
 

Ostatnie wpisy

ZHP Irlandia

Kurs Pierwszej Pomocy

W dniach 8-9 października, kilkoro wędrowników zjechało się z różnych końców Irlandii aby spotkać się na bazie w Piercestown w celach ukończenia kursu z pierwszej

Czytaj więcej »
ZHP Irlandia

Konspekt jak ze snu

W ramach konkursu historycznego “Konspekt jak ze Snu” współfinansowany przez Polish Embassy Dublin Ambasadę RP w Dublinie, nagrody zostały wręczone laureatom konkursu. Wędrownicy I wędrowniczki

Czytaj więcej »
ZHP Irlandia

Harce z Wickiem

W 20- stą rocznicę ogłoszenia bł. phm. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego Patronem Harcerstwa Polskiego, Okręg ZHP Wielka Brytania wraz z Fundacją Caritas Super Omnia Est

Czytaj więcej »
cropped-cropped-zhp-plakietka_Grzesiek-1.png

Skontaktuj się z nami