Udostępnij

Weź udział w konkursie harcerskim!

Konkurs ZHP w Irlandii Związek Harcerstwa Polskiego w Irlandii oraz Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Dublinie serdecznie zapraszają wszystkie dzieci i młodzież do udziału w konkursie pn. „W poszukiwaniu harcerskich korzeni”.
Kto może brać udział w konkursie?
Każdy w wieku od 4 do 15 lat, bez względu na fakt, czy posiada harcerskie doświadczenie czy też nie.
Konkurs polega na stworzeniu pracy o dowolnej formie na temat harcerstwa. Może to być rysunek, wywiad, artykuł, krótki film, piosenka, wiersz, reportaż lub dzieło artystyczne – grafika, kolaż, praca malarska, rzeźba wyrażająca czym jest harcerstwo. Prace indywidualne i grupowe będą oceniane przez jury w dwóch kategoriach wiekowych (4-9) i (10-15), a brana będzie pod uwagę głównie kreatywność małych i dużych artystów. Konkurs zachęca do zastanowienia się nad istotą harcerstwa, wyrażenia własnych doświadczeń lub w przypadku ich braku, poszukiwania w swoim otoczeniu osób z harcerskim doświadczeniem i przedstawienia tych przeżyć w kreatywny sposób.
Prace można przesyłać drogą elektroniczną na adres: konkurs@zhp.ie lub listownie do 30 września 2015. Termin konkursu został przedłużony tak, aby umożliwić dzieciom po wakacjach złożenie prac konkursowych. Na zwycięzców czekają nagrody o łącznej wartości 1000 Euro.
Konkurs jest częścią projektu pn. „W poszukiwaniu harcerskich korzeni” realizowanego dzięki wsparciu Ambasady RP w Dublinie.
druhna Agnieszka Wieczorkowska asp.

Ostatnie wpisy

ZHP Irlandia

Kurs Pierwszej Pomocy

W dniach 8-9 października, kilkoro wędrowników zjechało się z różnych końców Irlandii aby spotkać się na bazie w Piercestown w celach ukończenia kursu z pierwszej

Czytaj więcej »
ZHP Irlandia

Konspekt jak ze snu

W ramach konkursu historycznego “Konspekt jak ze Snu” współfinansowany przez Polish Embassy Dublin Ambasadę RP w Dublinie, nagrody zostały wręczone laureatom konkursu. Wędrownicy I wędrowniczki

Czytaj więcej »
ZHP Irlandia

Harce z Wickiem

W 20- stą rocznicę ogłoszenia bł. phm. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego Patronem Harcerstwa Polskiego, Okręg ZHP Wielka Brytania wraz z Fundacją Caritas Super Omnia Est

Czytaj więcej »
cropped-cropped-zhp-plakietka_Grzesiek-1.png

Skontaktuj się z nami