Udostępnij

WAŻNE HAL 2014

hall_plakietka-duuuzaObóz harcerski / Kolonia Zuchowa organizowana jest przez zarząd  Polish Scouting Association of Ireland (Związek Harcerstwa Polskiego poza granicami Kraju – Obszar Irlandia)
Termin: 14.07 – 28.07. 2014r
Lokalizacja: Ośrodek Szkoleniowo Wypoczynkowy „AMONIT”, Komendy Hufca ZHP Myszków w Siamoszycach
ul. Spacerowa 1b Przyłubsko, Gmina Kroczyce 42-425
Zakwaterowanie: zuchy zakwaterowane zostaną w domkach drewnianych, harcerze w namiotachm namiotach BT-10 (łóżka typu kanadyjki, regały metalowe w namiotach, materace, 2 koce; domki drewniane typu „Drozd”, każdy domek wyposażony jest w drewniane łóżko z materacem oraz  kocem. Dodatkowo domki wyposażone są w drewniane regały. W domkach znajduję się oświetlenie elektryczne oraz dostęp do zasilania.
Wyżywienie: trzy posiłki dziennie i podwieczorek, suchy prowiant na wycieczki
i wędrówki oraz zimne napoje dla uczestników obozu w czasie między posiłkami (sztućce i naczynia zapewnia Ośrodek „AMONIT”).
Baza: www.myszkow.zhp.pl/siamoszyce/amonit.php

Kadra obozowa: kadrę obozową stanowią instruktorzy harcerscy ze wszystkich ośrodków harcerskich działających na terenie Irlandii, podzieleni na dwa piony wiekowe: zuchy – dh. Grzegorz Zober HO (komendant koloni zuchowej/Dublin), dh. Martyna Jarzyna (Shannon), dh. Agnieszka Wieczorkowska (Dublin), asp. Artur Maksymiuk (Shannon), dh. Grzegorz Borys; harcerze – hm. Robert Juś (komendant obozu harcerskiego/Shannon), pwd. Marcin Wilk (oboźny/Dublin), dh. Monika Borys (Dublin), asp. Renata Tupek – Sienicka (Waterford), asp. Michał Szalecki (Cork), dh. Marek Wysocki (Dublin), phm, Michał Kaliski (Dublin) – profile przynajmniej części kadry znajdą Państwo na stronie www.zhp.pl
Program: program przygotowany został i realizowany będzie przez kadrę obozu. Tematem przewodnim będzie Polska w okresie Średniowiecza. Realizowany będzie poprzez gry i zabawy tematyczne, piesze wycieczki i zwiady terenowe po Jurze Krakowsko – Częstochowskiej oraz dwie całodniowe wycieczki autokarowe – Kraków (Wawel, Stare Miasto) oraz Wieliczka (kopalnia) i Olkusz (zamek). W planach jest też wyjazd do aquaparku.
Przywóz i odbiór uczestników: uczestnicy docierają na teren ośrodka we własnym zakresie, dla osób lecących w dniu 13.07.2014 r. lotem z Dublina do Krakowa na lotnisku w Krakowie czekał będzie autokar, który zawiezie uczestników na ośrodek; reszta dojeżdża do Siamoszyc transportem własnym; jeżeli zajdzie taka potrzeba, istnieje możliwość dowiezienia dzieci do Katowic na dworzec główny PKP (zbiórka na holu, przy kasach w godzinach 11.00 – 13.00) – ta opcja zależy od ilości chętnych chcących z niej skorzystać, proszę informować o takiej potrzebie drużynowych w terminie do 20 czerwca.
Odbiór uczestników w dniu 28.07.2014 r. na terenie ośrodka od godziny 8.00 do 13.00. Uczestnicy wracający lotem z Krakowa do Dublina zostaną odwiezieni na lotnisko w Balicach autokarem. Odbiór dzieci na lotnisku w Dublinie. Dzieci mogą być odebrane wyłącznie przez Rodzica, opiekuna prawnego lub wskazaną wcześniej imiennie osobę.
 Co uczestnik powinien zabrać: śpiwór, kompletne umundurowane harcerskie (w tym krótkie spodenki i getry), kilka zmian bielizny, polar, kurtkę przeciwdeszczową, odzież na każdą pogodę, strój kąpielowy (czepek na basen), buty turystyczne, obuwie sportowe, przybory toaletowe, ręczniki, aktualny dokument tożsamości, wydrukowaną i odprawioną kartę pokładową na powrót jeśli wraca z kadrą, kieszonkowe na drobne wydatki (najlepiej zdeponować u kadry).
Jeżeli mają państwo jakieś uwagi lub pytania proszę kierować je na adres: hal@zhp.ie
Czuwaj!
Komendant HAL
Robert Juś hm.

Ostatnie wpisy

ZHP Irlandia

Kurs Pierwszej Pomocy

W dniach 8-9 października, kilkoro wędrowników zjechało się z różnych końców Irlandii aby spotkać się na bazie w Piercestown w celach ukończenia kursu z pierwszej

Czytaj więcej »
ZHP Irlandia

Konspekt jak ze snu

W ramach konkursu historycznego “Konspekt jak ze Snu” współfinansowany przez Polish Embassy Dublin Ambasadę RP w Dublinie, nagrody zostały wręczone laureatom konkursu. Wędrownicy I wędrowniczki

Czytaj więcej »
ZHP Irlandia

Harce z Wickiem

W 20- stą rocznicę ogłoszenia bł. phm. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego Patronem Harcerstwa Polskiego, Okręg ZHP Wielka Brytania wraz z Fundacją Caritas Super Omnia Est

Czytaj więcej »
cropped-cropped-zhp-plakietka_Grzesiek-1.png

Skontaktuj się z nami