Udostępnij

Ogólny Zjazd Związku Harcerstwa Polskiego działającego poza granicami Kraju

FB_IMG_1448265821941W dniach 20 – 22.11. 2015 r. w Sunningdale k/Londynu odbył się XI Ogólny Zjazd Związku Harcerstwa Polskiego działającego poza granicami Kraju.
W zjeździe uczestniczyli delegaci z Hufców i Chorągwi ZHP z Francji, Australi, Kanady, USA, Wielkiej Brytani oraz Niemiec. Gościnnie w zjeździe uczestniczył również harcmistrz Robert Juś reprezentując Hufiec ZHP w Irlandii. Podczas zjazdu omawiane i dyskutowane były bieżące sprawy oraz wybrane zostały nowe władze Związku.
Nowym Przewodniczącym Związku wybrany został harcmistrz Robert Rospędzihowski. Na drugą kadencję wybrani zostali: Naczelniczka Organizacji Harcerek – harcmistrzyni Oleńka Mańkowska, Naczelnik Organizacji Harcerzy – harcmistrz Marek Szablewski. Kierownikiem Organizacji Harcerstwa Starszego wybrany został harcmistrz Andrzej Machul.

Ostatnie wpisy

ZHP Irlandia

Pomoc dla Ukrainy

Drodzy nasi, jak już wiecie, obywatele Ukrainy potrzebują naszej pomocy. Harcerze i harcerki z Hufca ZHP “Bieszczady” w Irlandii postanowili wyciągnąć pomocną dłoń i zorganizować

Czytaj więcej »
cropped-cropped-zhp-plakietka_Grzesiek-1.png

Skontaktuj się z nami