Udostępnij

MAŁPA W KĄPIELI

maaalpa (1)Kolejna po “Czerwonym Kapturku” odsłona Polskiego Teatru w Limerick. Podobnie jak w zeszłym roku, przedstawienie powstało przy współudziale kadry ZHP Limerick, Sobotniej Polskiej Szkoły im. Janusza Korczaka oraz Chóru Cantate Deo.
Tym razem aktorzy postanowili zmierzyć się z poezją polskich klasyków – Aleksandra Fredry i Marii Konopnickiej. Efektem tych teatralnych poszukiwań jest spektakl pełen humoru sytuacyjnego i nieoczekiwanych zwrotów akcji, formą odwołujący się do teatru poetyckiego z elementami groteski. Scenografia i rekwizyty ograniczone jedynie do rzeczy niezbędnych, podkreślają czystość przekazu znakomitej poezji.
Brawurowa gra aktorów, wraz z muzyką wykonywaną na żywo sprawia, że teksty klasyków nabierają nowego wyrazu i znaczeń zachowując niezmienioną treść.
Staraliśmy się, by spektakl był atrakcyjny zarówno dla widowni dziecięcej, jak i dorosłych widzów.
Czy nam się to udało, musicie Państwo ocenić sami.
Serdecznie zapraszamy na nasze trochę zwariowane familijne przedstawienie.
Premiera – 12 czerwca 2016, godz. 14:30, Dolans Pub, Limerick.

Ostatnie wpisy

ZHP Irlandia

Pomoc dla Ukrainy

Drodzy nasi, jak już wiecie, obywatele Ukrainy potrzebują naszej pomocy. Harcerze i harcerki z Hufca ZHP “Bieszczady” w Irlandii postanowili wyciągnąć pomocną dłoń i zorganizować

Czytaj więcej »
cropped-cropped-zhp-plakietka_Grzesiek-1.png

Skontaktuj się z nami