Udostępnij

Harcerski Start 2022, czyli powrót do “Źródła”!

W miniony wrześniowy weekend harcerze i harcerki z hufca “Bieszczady” hucznie rozpoczęli nowy rok harcerski. Na łonie natury w County Cavan cofnęli się w czasie do początków istnienia naszego hufca oraz poznali ciekawe historie związane z drużynami harcerskimi na terenie Irlandii. Podczas podróży w przeszłość nieraz stawiali czoła wyzwaniom, nie bojąc się ani deszczu, ani lasu, ani przeszkód- nawet z ciężkimi plecakami na barkach!

Jako, iż pierwsze trzy jednostki harcerskie w Irlandii- 1DH w Cork, 2DH w Dublinie i 3DH w Waterford- obchodziły w tym roku swoje dziesięcolecie, uczciliśmy to uroczystym kominkiem, na którym nie zabrakło gości, wspomnień, śpiewu i co najważniejsze- słodkości na cześć drużyn! Kolejne lata bez wątpienia przyniosą zarówno tym, jak i innym drużynom dalsze sukcesy i osiągnięcia, gdyż nasz hufiec się rozrasta i nie zamierza zwolnić tempa. Na Starcie rozpoczęto okres próbny PDH w Clane, której życzymy powodzenia w działaniu, przyjemnej pracy i wielu przygód. Doszło również do zmian na funkcjach, czego wszystkim mianowanym serdecznie gratulujemy.

Dwa dni szybko zleciały i zanim można było się obejrzeć, “przyszedł rozstań czas”. Tak wesołe, i w swoim własnym znaczeniu pogodne rozpoczęcie nowego roku zapewniło harcerzom wyjątkowy, bo płynący z samego źródła młodych serc, start tegorocznych harcerskich przygód. Czuwaj!

Admin

Ostatnie wpisy

Kurs Pierwszej Pomocy

W dniach 8-9 października, kilkoro wędrowników zjechało się z różnych końców Irlandii aby spotkać się na bazie w Piercestown w celach ukończenia kursu z pierwszej

Czytaj więcej »

Konspekt jak ze snu

W ramach konkursu historycznego “Konspekt jak ze Snu” współfinansowany przez Polish Embassy Dublin Ambasadę RP w Dublinie, nagrody zostały wręczone laureatom konkursu. Wędrownicy I wędrowniczki

Czytaj więcej »

Harce z Wickiem

W 20- stą rocznicę ogłoszenia bł. phm. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego Patronem Harcerstwa Polskiego, Okręg ZHP Wielka Brytania wraz z Fundacją Caritas Super Omnia Est

Czytaj więcej »
cropped-cropped-zhp-plakietka_Grzesiek-1.png

Skontaktuj się z nami