Udostępnij

HAL „Winiec 2016”

Szanowni Państwo,
Kolejna garść ważnych informacji przed rozpoczęciem naszej Harcerskiej Akcji Letniej 2016 w Wińcu.
1. Listy rzeczy do spakowania.
U zuchów: bardzo prosimy pamiętać o zapakowaniu białej koszulki. Nie musi być ona nowa, typ koszulki obojętny (czy to t-shirt, na ramiączkach, bezrękawnik, polo). Będziemy te koszulki farbować barwnikami w ramach zajęć programowych (także jak są jakieś plamki to nie szkodzi).
2. Mundury (bez chust) prosimy zapakować do dużego plecaka/bagażu głównego
3.Mamy nadzieję, że mają Państwo wszelkie informacje dotyczące bagażu przekazywanego kurierem. Przypominamy – bagaże muszą zostać przekazane do wyznaczonych osób do niedzieli, 10 lipca.
Lista osób zajmujących się zbiórką bagaży dla kuriera została podana w poprzednim liście.
Płatności za bagaże przesyłane kurierem należy dokonać w momencie oddawania bagażu w Irlandii, bądź w momencie dostarczenia dziecka na lotnisko w Modlinie albo na bazie w Wińcu

 1. Prosimy pamiętać o wytycznych linii lotniczych przy pakowaniu. Kadra nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy, które zostaną przez ochronę lotniska z bagażu podręcznego wyrzucone.
 2. Na podróż dzieci powinny założyć koszulki jednostek (jeśli są) a do tego obowiązkowo chusty z suwakiem. Bedzie nam się łatwiej odnaleźć na punktach zbiorczych.
 3. Prosimy pamiętać o lekarstwach wraz z opisem dawkowania. Wszystkie lekarstwa powinny być zapakowane w woreczek lub pojemnik opisany imieniem i nazwiskiem dziecka.
  – harcerze i wędrownicy:
  Prosimy spakować je do bagażu głównego i przekazać drużynowemu obozowemu po przyjeździe na bazę w Wińcu
  – zuchy:
  Rodzice proszeni są o przekazanie lekarstw kadrze przy przekazywaniu dziecka pod naszą opiekę (lotnisko Dublin, lotnisko Modlin lub baza w Wińcu).
 4. Prowiant na drogę.
  Prosimy pamiętać, że do godz. 19: 00 w niedzielę nie będą zapewniane żadne posiłki. Prosimy o zapakowanie odpowiedniej ilości prowiantu (w zależności od czasu trwania podróży Waszego dziecka).U zuchów: prosimy o niepakowanie słodyczy, słonych przekąsek czy napojów gazowanych. Podróż samolotem, autokarem, emocje – nawet dzieci zwykle niecierpiące na chorobę lokomocyjną mogą odczuwać dyskomfort. Wolelibyśmy nie zaczynać naszej przygody od niemiłych incydentów i sprzątania autokaru.
 5. Napoje na drogę.
  Przez przejściem kontroli bagażu na lotnisku, wszelkie napoje z bidonów zostaną wylane. Po przylocie do Modlina będzie zapewniona dla dzieci woda niegazowana na czas podróży do Wińca.
 6. Lekarstwa na chorobę lokomocyjną
  Prosimy o podanie dziecku dawki leku odpowiednio wcześnie przed podróżą. Prosimy też pamiętać o zapakowaniu do bagażu podręcznego kolejnej dawki leku jeśli dziecko leci z nami z Dublina (3h w samolocie, godzina przerwy, 3h w autokarze).U zuchów: prosimy o przekazanie dodatkowej dawki leku w woreczku wraz z imieniem i nazwiskiem dziecka oraz sposobem dawkowania kadrze kolonijnej.
 7. Kieszonkowe
  W związku z powtarzającymi się pytaniami o wysokość kieszonkowego, zdecydowaliśmy się zasugerować Państwu kwotę od 250 do 400 PLN. Oprócz dwóch wycieczek autokarowych (do Malborka i do Trójmiasta) będą dostępne inne atrakcje (typu paintball, waterball), planowane są też wyjścia do pobliskich miejscowości na małe zakupy (raz na 2-3 dni). Wg naszych wyliczeń powyższa kwota powinna bezproblemowo pokryć wszystkie potrzeby dzieci.Kieszonkowe w walucie PLN lub EURO można przekazać kadrze przy przekazywaniu dziecka pod naszą opiekę.

U zuchów: kieszonkowe będzie przechowywane pod opieką kadry, limit dzienny wypłat to 10zł (60zł na wycieczki). Jeśli dziecko będzie nagminnie kupować same słodycze a przez to nie dojadać posiłków, limit dzienny dla tego dziecka może zostać zmniejszony.

 1. Telefony i inny sprzęt elektroniczny
  Zuchy i harcerze: telefonów i innych sprzętów elektronicznych nie zabieramy. Na terenie obozu/kolonii nie będzie energii elektrycznej, więc nie będzie możliwości ładowania sprzętu.Wędrownicy i kursanci: limitowany dostęp do gniazdek elektrycznych powinien być możliwy na terenie zgrupowania. Ani Zgrupowanie w Wińcu, ani Kadra HAL ZHP Irlandia nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenie, zniszczenie czy zagubienie Waszych telefonów i innych sprzętów elektronicznych. Także jeśli zabierzecie telefony i będziecie chcieli je ładować na terenach wspólnych zgrupowania (przy stołówce), to robicie to na własną odpowiedzialność. Pamiętajcie też, że na bazie będzie około 350 osób, także dostęp do gniazdek będzie naprawdę mocno limitowany.
 2. Kontakt z dziećmi
  Podajemy do Państwa wiadomości numery telefonów do kadry obozu oraz kolonii. Ze względu na limitowany dostęp do elektryczności prosimy o dzwonienie do następujących osób:Obóz harcerski i wędrowniczy:
  dh Przemek Pawlak +353 874 172 611, +48 577 278 275
  dh Mateusz Grześkowiak  +353 894 228 228
  dh Grzegorz Sienicki   +353879738068, +48 577 278 274

Kurs drużynowych:
dh. Magda Pawlak    +48 577 278 273
Kolonia zuchowa:
dh. Maja Skowron-Grześkowiak    +353 894 333 116, +48 609 641 577
dh Artur Maksymiuk   +353 877 055 206
Bardzo prosimy o dzwonienie raczej w godzinach posiłków i ciszy poobiedniej. Godzinowy rozkład posiłków zostanie podany do Państwa wiadomości zaraz po przyjeździe do Wińca poprzez naszą stronę internetową: www.hal2016.zhp.ie
U zuchów: Mamy taką delikatną prośbę – chodzi o unikanie słowa „tęsknić”. Z reguły wygląda to tak, że dziecko bawi się świetnie, poznaje nowe dzieci i nowe otoczenie. Ale w momencie gdy zadzwoni rodzic i zada niewinne pytanie „a tęsknisz za nami?” – wtedy dziecko sobie uświadamia że tęskni i przestaje się dobrze bawić, bo zaczyna myśleć o rodzicach, o domu. Dlatego bardzo prosimy – unikajcie tego tematu w rozmowach z Waszym dzieckiem. Jeśli będzie samo mocno tęsknić i płakać za domem – na pewno się z Państwem od razu skontaktujemy.

 1. Odwiedziny Na dzień 31 lipca (niedziela) został wyznaczony Dzień Odwiedzin. Dziecko może w tym dniu zostać oddane pod opiekę wyznaczonej przez Państwa osoby, posiadającej wypełnione i podpisane przez Państwa upoważnienie. Bardzo prosimy o wcześniejsze powiadomienie nas o tym, że dziecko będzie zabrane z terenu zgrupowania (tak, abyśmy mogli odpowiednio rozplanować zajęcia programowe). Odpowiedni formularz znajdziecie Państwo w załączniku. Jeśli już wysłaliście Państwo taki formularz, a zmieniły się okoliczności i ktoś inny będzie dziecko odbierał – prosimy o email do dh. Przemka i wysłanie nowego formularza.     Upowaznienie-do-czasowego-zabrania-dziecka-z-Kolonii-Obozu. Jednocześnie zawiadamiamy, że ok. godz. 9:30 uczestnicy naszej akcji rozpoczną wędrówkę do Miłomłyna na Mszę Świętą. Powrót na bazę planowany jest ok. godz. 16:00. Prosimy o wzięcie tych informacji pod uwagę przy planowaniu odwiedzin.Przypominamy również, że jest możliwość noclegu na terenie bazy w Wińcu dla Państwa / Państwa rodzin. Miejsce na polu namiotowym plus wyżywienie na cały dzień kosztuje 27zł od osoby. Namiotów baza nie zapewnia.
 2. Relacja z akcji i zdjęcia

Zapraszamy do częstych odwiedzin na naszej stronie intenetowej www.hal2016.zhp.ie
Codziennie będziemy dodawać blog oraz fotorelację z naszych aktywności. Oferujemy również możliwość zakupu zdjęć prezentowanych w naszej galerii. Będzie to wspaniała pamiątka zarówno dla Was jak i Waszych pociech. Szczegóły wkrótce.
 
W razie jakichkolwiek pytań, proszę o kontakt z Drużynowymi bądź bezpośrednio ze mną na adres mailowy : przemyslaw.pawlak@zhp.ie lub telefonicznie : +353 874172611

Z harcerskim pozdrowieniem
                Czuwaj!
phm. Przemysław Pawlak
Komendant HAL 2016 w Wińcu

Ostatnie wpisy

ZHP Irlandia

Kurs Pierwszej Pomocy

W dniach 8-9 października, kilkoro wędrowników zjechało się z różnych końców Irlandii aby spotkać się na bazie w Piercestown w celach ukończenia kursu z pierwszej

Czytaj więcej »
ZHP Irlandia

Konspekt jak ze snu

W ramach konkursu historycznego “Konspekt jak ze Snu” współfinansowany przez Polish Embassy Dublin Ambasadę RP w Dublinie, nagrody zostały wręczone laureatom konkursu. Wędrownicy I wędrowniczki

Czytaj więcej »
ZHP Irlandia

Harce z Wickiem

W 20- stą rocznicę ogłoszenia bł. phm. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego Patronem Harcerstwa Polskiego, Okręg ZHP Wielka Brytania wraz z Fundacją Caritas Super Omnia Est

Czytaj więcej »
cropped-cropped-zhp-plakietka_Grzesiek-1.png

Skontaktuj się z nami