Udostępnij

Dzień 1 i 2 – Rejs Szkoleniowy

Rejs szkoleniowy – Jezioro Dąbie i Zalew Szczeciński
02/08/2016 Przystań Szczecin Pogoń – Wyspa Dębina (Umbriaga)
Dwie pomarańczowe kobry z Domu Żeglarskiego „Mila” wypłynęły na odrzański szlak. Kapitan Olek przeprowadził wykłady z budowy jachtów, lecz wiedza, niczym poranna bryza, uleciała uchem przeciwległym do tego, którym wleciała. Zanim jeszcze wyszliśmy na Regalicę, dowiedziałam się od kursantów, że bordowe balony chroniące burty, to bakłażany.

Płynąc w dół rzeki powtarzaliśmy nazwy lin z olinowania ruchomego, co miało się przydać później przy nauce zwrotów. Wyszliśmy na wody jeziora Dąbskiego, minęliśmy sieci rybackie i postawiliśmy żagle. Kolejni kursanci próbowali opanować trudną sztukę obsługi koła sterowego, więc ślad spienionej za rufą wody przypominał trop węża wracającego nad ranem z imprezy.
Kursy względem wiatru wydają się jeszcze tajemnicze i mało zrozumiałe, a od wykrzykiwania komend robią się odciski na języku, ale to dopiero pierwszy dzień na wodzie. Za dwa tygodnie wszystko stanie się łatwe i przyjemne, a egzamin będzie tylko formalnością.
Dzisiejszą noc spędzamy na bezludnej wyspie Dębinie. Urządziliśmy zawody strzeleckie i celowaliśmy z wiatrówki do papierowego celu. Najmłodsza uczestniczka, pięcioletnia Michalina, twierdzi, że upolowała niedźwiedzia, albo co najmniej – smoka. Słońce chyliło się ku zachodowi, a my snuliśmy opowieści przy ognisku i piekliśmy kiełbasy, przy wtórze gitary i ukulele. Po zmroku, dziki wyprosiły nas z polany znaczącym chrząkaniem. Czas gasić lampki i iść spać, póki światło nie zwabiło wszystkich komarów z wyspy.
IMG_20160801_203842
IMG_20160801_195821
IMG_20160801_150753
IMG_20160802_195804
IMG_20160802_081800
IMG_20160802_215412

Ostatnie wpisy

ZHP Irlandia

Konspekt jak ze snu

W ramach konkursu historycznego “Konspekt jak ze Snu” współfinansowany przez Polish Embassy Dublin Ambasadę RP w Dublinie, nagrody zostały wręczone laureatom konkursu. Wędrownicy I wędrowniczki

Czytaj więcej »
ZHP Irlandia

Harce z Wickiem

W 20- stą rocznicę ogłoszenia bł. phm. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego Patronem Harcerstwa Polskiego, Okręg ZHP Wielka Brytania wraz z Fundacją Caritas Super Omnia Est

Czytaj więcej »
cropped-cropped-zhp-plakietka_Grzesiek-1.png

Skontaktuj się z nami