Udostępnij

Dzień Myśli Braterskiej 2015.

” Bądźcie jak trzciny, które wiatr pochyla, ale nie łamie ”
 
22 lutego jest najważniejszym świętem harcerskim dla każdego, kto kiedykolwiek miał na sobie mundur. Data ta jest wybrana nieprzypadkowo – to zarówno rocznica urodzin Roberta Baden-Powella, założyciela ruchu skautowego i Naczelnego Skauta Świata, jak i rocznica urodzin jego żony Olave, Naczelnej Skautki Świata.
W tym szczególnym dniu harcerze i skauci na całym świecie spotykają się by wzmocnić tak ważne dla nas więzi braterstwa – więzi które łączą nas bez względu na narodowość, kolor skóry, wyznanie czy język którym się posługujemy. Nieważny jest kolor chusty, przynależność do tej czy innej drużyny czy gromady, ani nawet kolor czy krój munduru – łączy nas wszystkich poczucie służby i wiara, ze dzięki naszej ciężkiej pracy wypełniamy zadanie, które wyznaczył nam Baden-Powell: zostawiamy świat lepszym niż go zastaliśmy.
Dlatego dziś, w dniu naszego święta, w imieniu Komendy Hufca życzę Nam – Harcerzom i Skautom – zdrowia, owocnej służby oraz jak najwięcej radości i satysfakcji z kroczenia po harcerskiej ścieżce. A wszystkich chętnych zapraszam do wstąpienia w nasze szeregi by móc wspólnie przeżyć kolejny, niepowtarzalny rok harcerskiej przygody.
Czuwaj!
asp.  Maja Skowron-Grześkowiak
Sekretarz Hufca

DMB-2015

Ostatnie wpisy

ZHP Irlandia

Pomoc dla Ukrainy

Drodzy nasi, jak już wiecie, obywatele Ukrainy potrzebują naszej pomocy. Harcerze i harcerki z Hufca ZHP “Bieszczady” w Irlandii postanowili wyciągnąć pomocną dłoń i zorganizować

Czytaj więcej »
cropped-cropped-zhp-plakietka_Grzesiek-1.png

Skontaktuj się z nami