Udostępnij

Dzień 7 – rejs szkoleniowy

Kolejny dzień za nami , dzisiaj pogoda nas rozpieszczała jak w tym rejsie jeszcze się nie zdarzyło. Rano obudziło nas słońce i rześki wiatr. Zaraz po śniadaniu kurs manewrowy wypłynął na łączkę ćwicząc zwroty i MOB-a ( człowieka za burtą).
IMG_20160807_185143

Po kilku godzinach okazało się że są problemy ze sterem i w pewnych położeniach po prostu jacht nie słuchał steru. Na szczęście okazało się że załoga zapomniała przeczytać karteczki jaka jest przyklejona do kolumny sterowej z informacją o wybieraniu kontrafału steru. Po dobiciu do kei okazało się że po prostu płetwa sterowa jest podniesiona do połowy . Po naprawie steru obejrzeliśmy przepływający DOM NA WODZIE ,  wymianę informacji z właścicielem o właściwościach  silnika i nautycznych możliwościach przerwał głośny plusk. Okazało się że Ola z załogi kursowej zapatrzona na pływadło nie zauważyła końca pomostu i ZWODOWAŁA SIĘ  wbrew  własnej woli.
Obiad w wykonaniu Kacpra wprawił załogę w dobry humor a wspaniałe zapachy z kuchni w marinie spowodowały zazdrość wśród przychodzących na obiad załóg. Po obiedzie wszyscy poszliśmy na lody z automatu ( waniliowo -czekoladowe). Popołudniowe manewry w pełnym słońcu i dość silnym wietrze dopełniły szczęścia. O 1845 przebrani w mundury udaliśmy się do Katedry ma Msze Św. A wieczorem po wykładzie z meteorologii zjedliśmy na kolację świeży upieczony przez mamę Adama chleb. Kolacja przebiegała w doborowym międzynarodowym towarzystwie uczestników mistrzostw Europy. Jutro żeglujemy dalej .
M Wilk
IMG_20160807_182401 IMG_20160807_182320 IMG_20160807_182154 IMG_20160807_160103 IMG_20160807_152904

Ostatnie wpisy

ZHP Irlandia

Konspekt jak ze snu

W ramach konkursu historycznego “Konspekt jak ze Snu” współfinansowany przez Polish Embassy Dublin Ambasadę RP w Dublinie, nagrody zostały wręczone laureatom konkursu. Wędrownicy I wędrowniczki

Czytaj więcej »
ZHP Irlandia

Harce z Wickiem

W 20- stą rocznicę ogłoszenia bł. phm. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego Patronem Harcerstwa Polskiego, Okręg ZHP Wielka Brytania wraz z Fundacją Caritas Super Omnia Est

Czytaj więcej »
cropped-cropped-zhp-plakietka_Grzesiek-1.png

Skontaktuj się z nami