Udostępnij

Dublin-Nowo utworzona Wodna Drużyna Harcerska zaprasza

poster

Woda, wakacyjny żywioł  – słona i bezkresna, meandrująca przez malownicze pola i lasy albo rozlewająca się szeroko w gładką taflę jeziora. Dobrze się kojarzy, ze słońcem, wakacjami i świetną zabawą. A jeśli dodać do tego grono świetnych przyjaciół dzielących tę samą pasję, przyprawić do smaku harcerskim duchem i umiłowaniem przygody, otrzymamy niezawodny przepis na styl życia godny pozazdroszczenia.

Dnia 12 kwietnia 2013 roku nasi harcerze z dublińskiego szczepu i zuchy z Galway miały okazję posmakować wielkiego świata żagli odwiedzając największy polski żaglowiec „Dar Młodzieży”, który gościł w Dublinie. Wizyta była bardzo ciekawa i rozpalająca wyobraźnię młodych harcerzy, choć było to jedynie oglądanie łakoci przez szybę cukierni. By umożliwić skosztowanie słodyczy żeglarskich frykasów, w Dublinie powstaje drużyna harcerska o profilu wodniackim. Planowane są szkolenia żeglarskie z możliwością uzyskania patentów, wakacyjne obozy żeglarskie, oraz pływanie kajakami i nurkowanie. Kadra jest świetnie przygotowana i ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu drużyn wodnych w Polsce.

Szukamy niespożytej energii, żądzy przygód zaprawionej dobrym humorem pomagającym cierpliwie znosić wilgotną aurę Zielonej Wyspy. Potrzebujemy tego wszystkiego, by stworzyć najwspanialszą i najdzielniejszą  drużynę wodną w Europie. Jeśli czujesz, że masz w sobie to coś, czekamy na Ciebie.

Nowo utworzona Wodna Drużyna Harcerska zaprasza młodzież i dzieci na zbiórki w każdą sobotę o godzinie 14,30 w budynku szkoły SEN tel. 0862291516 marcin.wilk@zhp.ie

Ostatnie wpisy

ZHP Irlandia

Kurs Pierwszej Pomocy

W dniach 8-9 października, kilkoro wędrowników zjechało się z różnych końców Irlandii aby spotkać się na bazie w Piercestown w celach ukończenia kursu z pierwszej

Czytaj więcej »
ZHP Irlandia

Konspekt jak ze snu

W ramach konkursu historycznego “Konspekt jak ze Snu” współfinansowany przez Polish Embassy Dublin Ambasadę RP w Dublinie, nagrody zostały wręczone laureatom konkursu. Wędrownicy I wędrowniczki

Czytaj więcej »
ZHP Irlandia

Harce z Wickiem

W 20- stą rocznicę ogłoszenia bł. phm. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego Patronem Harcerstwa Polskiego, Okręg ZHP Wielka Brytania wraz z Fundacją Caritas Super Omnia Est

Czytaj więcej »
cropped-cropped-zhp-plakietka_Grzesiek-1.png

Skontaktuj się z nami