Gdzie jesteś Święty Mikołaju?

Czy Święty Mikołaj naprawdę istnieje? Dlaczego właściwie dzieci otrzymują prezenty? W jaki sposób Mikołaj w jednym czasie obdarowuje upominkami dzieci na całym świecie? W jakim języku porozumiewa się z dziećmi mieszkającymi w różnych państwach?

Zapewne na te pytania poszukują odpowiedzi dzieci w czasie Świąt. A jak jest naprawdę? O tym przekonali się mali i duzi uczestnicy spotkania ze Świętym Mikołajem, które zostało zorganizowane przez POSK w Domu Polskim w Dublinie 3 grudnia 2016 roku.

Przedsięwzięcie poprowadziła kadra jednostki harcerskiej ZHP, a uczestniczyło w niej m.in. 30-stu dzielnych zuchów i dobrych skrzatów, które z niecierpliwością czekały na spotkanie ze Świętym Mikołajem. W oczekiwaniu na gościa, dzieci wraz z rodzicami śpiewali świąteczne piosenki przy akompaniamencie młodego i utalentowanego pianisty Franka Mudraka, któremu towarzyszyli na gitarach Grzegorz Mudrak oraz Adam Fedorowicz.

Po świątecznym koncercie nadszedł czas na konkurs wiedzy o Świętach Bożego Narodzenia, w którym dzieci wykazały się wiedzą na temat polskich tradycji bożonarodzeniowych. W czasie spotkania dzieci uczestniczyły też w warsztatach robienia ozdób choinkowych i brały udział w konkursie na najpiękniejszą z nich, a każdy mały i duży artysta został nagrodzony.

W końcu nadjechał też długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj, który w odróżnieniu od wielu z nich spotykanych w centrach handlowych, mówił do dzieci w języku polskim. Dzieci przywitały go śpiewem i uśmiechem na ustach. Mikołaj za tak wspaniałą gościnę podziękował zgromadzonym i obdarował wszystkie dzieci prezentami. W czasie całej imprezy dzieciom towarzyszył piękny aniołek – druhna Iwona Pawłowska oraz nieznośny diabełek – druh Maciej Gał. Był to wspaniały czas śpiewu, wspólnej zabawy i pląsów, podczas których dzieci oraz rodzice mogli spędzić czas w świątecznej atmosferze, kosztując wyśmienitych przysmaków od sponsorów przedsięwzięcia – firmy Monika Catering oraz MMM Family Bakery The Breadsky Brothers.

Spotkania ze Świętym Mikołajem w Domu Polskim w Dublinie stały się już tradycją, którą od 3 lat wspierają w organizacji druhny i druhowie ZHP. Jest to wyjątkowa okazja, aby dzieci spotkały się, pośpiewały w języku polskim, razem pobawiły się i poznały polskie tradycje związane ze świętem Bożego Narodzenia.

Galeria zdjęć z wydarzenia dostępna jest tutaj