Udostępnij

Wystawa "W poszukiwaniu harcerskich korzeni" (PolskaEire2015) – zaproszenie

Wystawa ZHP Irlandia
Wystawa ZHP Irlandia

Związek Harcerstwa Polskiego działający poza granicami kraju, Próbny Hufiec “Irlandia” oraz Polska Ambasada RP w Dublinie serdecznie zapraszają na wystawę pn. “W poszukiwaniu harcerskich korzeni”. W ramach festiwalu “PolskaEire 2015” ekspozycję będzie można oglądać w następujących miejscach:

  • 25.03.2015  – Polski Dom w Dublinie (20 Fitzwilliam Place, Dublin 2),
  • 26.03.2015 – Liberty Hall Theatre (1 Eden Quay, Dublin 1),
  • 28.03.2015 – Flemington Community Centre (Hamlet Lane, Balbriggan, Co. Dublin).

Wystawa przedstawia początki działalności Związku Harcerstwa Polskiego poza granicami kraju, prezentuje zaangażowanie harcerzy w czasie drugiej wojny światowej, dawne, codzienne życie druhów i druhen oraz działalność ZHP w Irlandii.
Wystawa inauguruje konkurs dla wszystkich dzieci i młodzieży w Irlandii pn. “W poszukiwaniu harcerskich korzeni”, którego regulamin dostępny jest na stronie www.zhp.ie/konkurs
Po zakończeniu Festiwalu „PolskaEire 2015” wystawę będzie można oglądać do lipca br. m.in. w Arclow, Cork, Carlow, Limerick, Shannon, Waterford i Wexford. Wydarzeniu będą towarzyszyć spotkania z harcerzami i harcerkami ZHP w Irlandii oraz seminaria na temat harcerstwa, jako metody wychowawczej, stymulującej rozwój dzieci i młodzieży.
Wystawa „W poszukiwaniu harcerskich korzeni” może odwiedzić również inne miejsca, organizacje, polonijne szkoły i kościoły w Irlandii. Jej organizację można uzgodnić z druhną Agnieszką Wieczorkowską, kontaktując się pod numerem telefonu 0851459906 lub pisząc na adres: agnieszka.wieczorkowska@zhp.ie
dh. Agnieszka Wieczorkowska, asp.

Ostatnie wpisy

ZHP Irlandia

Kurs Pierwszej Pomocy

W dniach 8-9 października, kilkoro wędrowników zjechało się z różnych końców Irlandii aby spotkać się na bazie w Piercestown w celach ukończenia kursu z pierwszej

Czytaj więcej »
ZHP Irlandia

Konspekt jak ze snu

W ramach konkursu historycznego “Konspekt jak ze Snu” współfinansowany przez Polish Embassy Dublin Ambasadę RP w Dublinie, nagrody zostały wręczone laureatom konkursu. Wędrownicy I wędrowniczki

Czytaj więcej »
ZHP Irlandia

Harce z Wickiem

W 20- stą rocznicę ogłoszenia bł. phm. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego Patronem Harcerstwa Polskiego, Okręg ZHP Wielka Brytania wraz z Fundacją Caritas Super Omnia Est

Czytaj więcej »
cropped-cropped-zhp-plakietka_Grzesiek-1.png

Skontaktuj się z nami