Udostępnij

Nowa jednostka Wędrowników w Waterford

plakat wedrownicyNa początku marca odbyła się pierwsza zbiórka nowej drużyny harcerskiej, Drużyny Wędrowników, która zaprasza młodzież w wieku 15-21 lat na wspólną przygodę. Kolejna okazja, by dołączyć do drużyny już w najbliższą sobotę, 22 marca.  
Druhowie organizujący nową drużynę, dh. Magda i dh. Emek, chcą by w jej szeregach znaleźli się odważni młodzi ludzie głodni przygód i posiadający poczucie humoru oraz szukający prawdziwej przyjaźni. Drużyna Wędrowników to już trzecia, po harcerzach i zuchach, drużyna harcerska ZHP w Waterford, i podobnie jak dwie poprzednie ma szansę zdobyć dużą popularność wśród młodej Polonii.
 
Harcerze są obecni w Waterford już od półtora roku i mają za sobą kilkadziesiąt zbiórek oraz jeden biwak, na którym spotkały się drużyny z całej Irlandii. W następny weekend młodzi harcerze ponownie wybiorą się na biwak, na który tym razem zabiorą także dzieci z drużyny zuchów.Być może w przyszłym roku do biwaku dołączą także członkowie Drużyny Wędrowników, którzy w ciągu całego roku mają zamiar uczestniczyć w rajdach oraz wycieczkach krajoznawczych.
 
Więcej informacji na temat nowej drużyny można uzyskać od dh. Emka (emanuel.rozanski@zhp.ie , 0857862839) i dh. Magdy ( magdalena.pawlak@zhp.ie , 0872074868), a kolejna zbiórka drużyny odbędzie się w sobotę, 22 marca o godz. 14:30 w Polskiej Szkole w Waterford (St. Paul’s Community College, Brown’s Road).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie wpisy

ZHP Irlandia

Pomoc dla Ukrainy

Drodzy nasi, jak już wiecie, obywatele Ukrainy potrzebują naszej pomocy. Harcerze i harcerki z Hufca ZHP “Bieszczady” w Irlandii postanowili wyciągnąć pomocną dłoń i zorganizować

Czytaj więcej »
cropped-cropped-zhp-plakietka_Grzesiek-1.png

Skontaktuj się z nami