Udostępnij

Gdzie jesteś Święty Mikołaju?

Czy Święty Mikołaj naprawdę istnieje? Dlaczego właściwie dzieci otrzymują prezenty? W jaki sposób Mikołaj w jednym czasie obdarowuje upominkami dzieci na całym świecie? W jakim języku porozumiewa się z dziećmi mieszkającymi w różnych państwach?
Zapewne na te pytania poszukują odpowiedzi dzieci w czasie Świąt. A jak jest naprawdę? O tym przekonali się mali i duzi uczestnicy spotkania ze Świętym Mikołajem, które zostało zorganizowane przez POSK w Domu Polskim w Dublinie 3 grudnia 2016 roku.
Przedsięwzięcie poprowadziła kadra jednostki harcerskiej ZHP, a uczestniczyło w niej m.in. 30-stu dzielnych zuchów i dobrych skrzatów, które z niecierpliwością czekały na spotkanie ze Świętym Mikołajem. W oczekiwaniu na gościa, dzieci wraz z rodzicami śpiewali świąteczne piosenki przy akompaniamencie młodego i utalentowanego pianisty Franka Mudraka, któremu towarzyszyli na gitarach Grzegorz Mudrak oraz Adam Fedorowicz.
Po świątecznym koncercie nadszedł czas na konkurs wiedzy o Świętach Bożego Narodzenia, w którym dzieci wykazały się wiedzą na temat polskich tradycji bożonarodzeniowych. W czasie spotkania dzieci uczestniczyły też w warsztatach robienia ozdób choinkowych i brały udział w konkursie na najpiękniejszą z nich, a każdy mały i duży artysta został nagrodzony.
W końcu nadjechał też długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj, który w odróżnieniu od wielu z nich spotykanych w centrach handlowych, mówił do dzieci w języku polskim. Dzieci przywitały go śpiewem i uśmiechem na ustach. Mikołaj za tak wspaniałą gościnę podziękował zgromadzonym i obdarował wszystkie dzieci prezentami. W czasie całej imprezy dzieciom towarzyszył piękny aniołek – druhna Iwona Pawłowska oraz nieznośny diabełek – druh Maciej Gał. Był to wspaniały czas śpiewu, wspólnej zabawy i pląsów, podczas których dzieci oraz rodzice mogli spędzić czas w świątecznej atmosferze, kosztując wyśmienitych przysmaków od sponsorów przedsięwzięcia – firmy Monika Catering oraz MMM Family Bakery The Breadsky Brothers.
Spotkania ze Świętym Mikołajem w Domu Polskim w Dublinie stały się już tradycją, którą od 3 lat wspierają w organizacji druhny i druhowie ZHP. Jest to wyjątkowa okazja, aby dzieci spotkały się, pośpiewały w języku polskim, razem pobawiły się i poznały polskie tradycje związane ze świętem Bożego Narodzenia.
Galeria zdjęć z wydarzenia dostępna jest tutaj

Ostatnie wpisy

ZHP Irlandia

Kurs Pierwszej Pomocy

W dniach 8-9 października, kilkoro wędrowników zjechało się z różnych końców Irlandii aby spotkać się na bazie w Piercestown w celach ukończenia kursu z pierwszej

Czytaj więcej »
ZHP Irlandia

Konspekt jak ze snu

W ramach konkursu historycznego “Konspekt jak ze Snu” współfinansowany przez Polish Embassy Dublin Ambasadę RP w Dublinie, nagrody zostały wręczone laureatom konkursu. Wędrownicy I wędrowniczki

Czytaj więcej »
ZHP Irlandia

Harce z Wickiem

W 20- stą rocznicę ogłoszenia bł. phm. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego Patronem Harcerstwa Polskiego, Okręg ZHP Wielka Brytania wraz z Fundacją Caritas Super Omnia Est

Czytaj więcej »
cropped-cropped-zhp-plakietka_Grzesiek-1.png

Skontaktuj się z nami