Udostępnij

Share on facebook

Dzień 13 – Rejs Szkoleniowy

13/08/2016 Jachtklub Pogoń
Dzisiejszy dzień upłynął pod znakiem intensywnych powtórek i wykładów uzupełniających. Druh Olek stanął przed trudnym zadaniem wyjaśnienia kobietom zasad działania silnika i jego budowy. Uciekł się do porównań muzyczno – kosmetycznych. Działanie gaźnika wyjaśnił na przykładzie atomizera do perfum, a rozrząd przyrównał do klawiszy klarnetu.IMG_20160813_132614
Kadeci doskonalili się w sztuce wiązania węzłów i manewrowania na żaglach. Nie traciliśmy czasu na gotowanie obiadu, zjedliśmy doskonałe pierogi, serwowane przez lokalną tawernę. Mogliśmy wybierać między ruskimi, z mięsnym nadzieniem, oraz z serem i pieczarkami. Trudno było orzec, które odznaczały się najlepszym smakiem.
Jutro będą egzaminy i część uczestników pojedzie do domów, więc zebraliśmy się wieczorem pod namiotem imprezowym i podsumowaliśmy rejs. Każdy miał szansę podzielić się wrażeniami i refleksjami z ostatnich dwu tygodni. Uczestnicy dostali pamiątkowe szekle, a oficerowie suche worki żeglarskie, w uznaniu ich starań w wykonywaniu obowiązków. Uznaliśmy obóz za udany i owocny, nawet najbardziej zaprzysięgłe szczury lądowe zaczęły dostrzegać zalety żeglarstwa i ochoczo czyściły pokłady jachtów. Jutrzejszy egzamin wykaże skuteczność szkolenia kadetów.
Magda Wilk
IMG_20160813_130934 IMG_20160813_200822

Ostatnie wpisy

ZHP Irlandia

Harcerski Start 2021

„Skauci są dziećmi wolnych przestrzeni, a skauting to braterstwo w służbie i świeże powietrze.“ Robert Baden-Powell W dniach 17-19 września 2021 odbył się długo wyczekiwany

Czytaj więcej »
ZHP Irlandia

Zimowa Opowieść

Typowa irlandzka prognoza pogody, na obrazku słoneczko, chmurka i deszczyk, w opisie: zachmurzenie zmienne, temperatura umiarkowana, opady przejściowe. Kiedy wiec tym razem zobaczyliśmy na ekranie

Czytaj więcej »
cropped-cropped-zhp-plakietka_Grzesiek-1.png

Skontaktuj się z nami