Udostępnij

Share on facebook

Hola Amigos! – jak skrzaty i przyszłe zuchy z Dublina poznawały Kubę

kuba6Czy wiecie, gdzie leży wyspa Kuba? W jakim języku porozumiewają się jej mieszkańcy? Jaką faunę i florę można tam zobaczyć? Ile waży strój do nurkowania pod wodą i jak nurkować? Oto kilka pytań, na które odpowiedzi otrzymały Skrzaty ZHP “SMARTusie” z Domu Polskiego oraz przyszłe Zuchy w czasie zajęć harcerskich w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym przy Ambasadzie RP w Dublinie.
„Z młodszymi i starszymi dziećmi, podczas naszych zajęć przenieśliśmy się na wyspę Kubę, o której opowiadał nam druh Dima – Dymitr Paruszewski. Razem uczyliśmy się nurkować, poznaliśmy metody komunikacji nurków pod wodą, nauczyliśmy się podstawowych zwrotów w języku hiszpańskim oraz poznawaliśmy podwodny świat zwierząt i roślin. Swoim pięknem ujął nas błękit Karaibskiego Morza, gdzie mogliśmy zobaczyć rozdymkę i inne podwodne stworzenia” – mówi druhna Agnieszka Wieczorkowska, drużynowa jednostki w Dublinie. „Dzieci były bardzo przejęte, gdy opowiadałem o zasadach bezpieczeństwie pod woda, których ścisłe trzeba przestrzegać. O tym, jak ważne jest przygotowanie na najgorsze warunki, po to żeby zminimalizować ryzyko i móc bez stresu cieszyć się podwodną przygodą. Myślę też, że zrozumiały wagę dobrej komunikacji podczas nurkowania i wkrótce możemy spodziewać się młodych nurków, gdyż kursy nurkowania można rozpocząć już od 8-ego roku życia” – dodaje druh Dima.
W ramach zajęć o Kubie, podczas zbiórki w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym przy Ambasadzie RP w Dublinie przyszłe Zuchy odwiedził druh Adrian -przyboczny z 8 Wodnej Drużyny Wędrowniczej ZHP im. Kaprów Gdańskich, który opowiedział, jak to jest być „wodniakiem” i nauczył dzieci wiązania węzłów . Zarówno mali jak i duzi uczestnicy harcerskich zajęć organizowanych w Domu Polskim oraz SPK wiele nauczyli się o Kubie, ale przede wszystkim bardzo dobrze bawili się w czasie spotkań.
Zajęcia harcerskie Skrzatów ZHP „Smartusie” w Dublinie, dla dzieci w wieku od 4 do 6 r.ż., odbywają się w każdą środę, w godz. 17.45-19.00 w Domu Polskim (20 Fitzwilliam Place, Dublin 2). Od marca br. jednostka prowadzi zajęcia harcerskie dla przyszłych zuchów w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym przy Ambasadzie RP w Dublinie. Zbiórki odbywają się w soboty, w godz. 14.45-16.00 w St.Benildus College (Upper Kilmacud Road, Stillorgan, Dublin).

Ostatnie wpisy

ZHP Irlandia

Harcerski Start 2021

„Skauci są dziećmi wolnych przestrzeni, a skauting to braterstwo w służbie i świeże powietrze.“ Robert Baden-Powell W dniach 17-19 września 2021 odbył się długo wyczekiwany

Czytaj więcej »
ZHP Irlandia

Zimowa Opowieść

Typowa irlandzka prognoza pogody, na obrazku słoneczko, chmurka i deszczyk, w opisie: zachmurzenie zmienne, temperatura umiarkowana, opady przejściowe. Kiedy wiec tym razem zobaczyliśmy na ekranie

Czytaj więcej »
cropped-cropped-zhp-plakietka_Grzesiek-1.png

Skontaktuj się z nami