Udostępnij

Share on facebook

Przygotowywania wodniaków do sezonu !

12675026_470448709817188_384771352_oRówno rok temu za zgoda Hufca Irlandia i dzięki pomocy naszego sponsora Sieci Sklepów POLONEZ kupiliśmy jacht żaglowy dla Wędrowniczej Drużyny Wodnej w Dublinie.

Pierwszy sezon żeglarski zaczęliśmy z małym opóźnieniem bo dopiero pod koniec kwietnia udało się przewieźć jacht do Dublina. Od majowego długiego weekendu rozpoczęliśmy manewrówkę na żaglach i na silniku. Wave Lengh dzielnie służyła nam przez 10 tygodni. Po egzaminach które zdało 5 członków naszej drużyny odbyliśmy na niej kilka rejsów po Zatoce Dublińskiej i mieliśmy zbiórki techniczne i biwaki robocze. Na zimowe leże jacht został odstawiony pod koniec Listopada.
W tym roku , mimo ze do oficjalnego rozpoczęcia sezonu jeszcze ponad miesiąc już zaczęliśmy przygotowania do pływania. W ciągu ostatnich kilku dni wyjęliśmy z wody oskrobaliśmy i pomalowaliśmy dno i burty naszej ślicznotki. przybrała barwy sponsora a naklejka POLONEZ będzie zdobić jej burty.

 Już za tydzień zaczynamy pierwszy w tym roku biwak. Będzie pływanie i praca na łódce a także zwiedzanie Muzeum Morskiego.
W najbliższym czasie rozpoczynamy kurs manewrowy na stopień żeglarza jachtowego.
Czuwaj
Marcin Wilk phm

Ostatnie wpisy

ZHP Irlandia

Harcerski Start 2021

„Skauci są dziećmi wolnych przestrzeni, a skauting to braterstwo w służbie i świeże powietrze.“ Robert Baden-Powell W dniach 17-19 września 2021 odbył się długo wyczekiwany

Czytaj więcej »
ZHP Irlandia

Zimowa Opowieść

Typowa irlandzka prognoza pogody, na obrazku słoneczko, chmurka i deszczyk, w opisie: zachmurzenie zmienne, temperatura umiarkowana, opady przejściowe. Kiedy wiec tym razem zobaczyliśmy na ekranie

Czytaj więcej »
cropped-cropped-zhp-plakietka_Grzesiek-1.png

Skontaktuj się z nami