Udostępnij

Share on facebook

Polski teatr w Limerick Zaprasza

unnamedKadra Związku Harcerstwa Polskiego w  wraz z Sobotnią Polską Szkołą w Limerick oraz Polskim Teatrem w Limerick ma przyjemność zaprosić państwa na bajkę o „Czerwonym Kapturku”, jedną z bardziej znanych i lubianych historii, zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Czerwony Kapturek wyrusza w drogę by zanieść lekarstwa chorej Babci, lecz nim dojdzie do domku ukochanej Babuni, napotyka na swojej drodze prawdziwe niebezpieczeństwo – wielkiego, głodnego i przebiegłego Wilka…
W rolę Wilka, Gajowego oraz Gila/Wiewiórki wcieliła się kadra Związku Harcerstwa Polskiego w Irlandii.
Postanowiliśmy przyjrzeć się tej opowieści w sposób niebanalny i mamy nadzieję, że efekt naszych poszukiwań wyda się Państwu interesujący. Czerpiąc inspiracje z włoskiej „komedii dell’arte” oraz szeroko pojętego teatru formy, zabawiliśmy się teatralnymi konwencjami, zachowując jednocześnie sens i klasyczne przesłanie. W naszym przedstawieniu aktorzy na oczach widza przeobrażają się w grane przez siebie postacie, tworząc szeroką gamę wyrazistych charakterów.

Istotnym elementem jest w wykonaniu instrumentalistów oraz chóru „Cantate Deo”. Inspirowana klasyką oraz rockowymi standardami jest integralną częścią spektaklu. Barwna, ruchoma scenografia podporządkowana jest zasadzie symboliki i funkcjonalności teatralnej, każdy element ma znaczenie i zastosowanie dramaturgiczne. Staraliśmy się, by przedstawienie miało charakter familijny i było atrakcyjne dla dzieciaków, starszaków oraz towarzyszących im rodziców. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie i dobrze się bawić, czego zapraszając na przedstawienie, najserdeczniej Państwu życzymy.

Występują:
Monika Marendowska – Czerwony Kapturek
Monika Habrych – Matka Czerwonego Kapturka.
Aleksandra Styka – Babcia Czerwonego Kapturka.
Lidia Żeglińska – Gil, Wiewiórka.
Paweł Faliński – Gajowy.
Artur Maksymiuk – Wilk.

Aranżacje muzyczne: Anna Bańko-Szumacher “Cantate Deo”
Muzycy : Krystian Życiński, Monika Barabasz, Ewa Wolińska, Anna Bańko,Aleksandra Budzyńska,Sylwia Janke-Krygier

Projekt scenografii: „Polski Teatr w Limerick”
Wykonanie scenografii: Waldemar Szumacher, Krystian Życiński.
Dekoracja: Paweł Faliński, Artur Maksymiuk.
Opieka artystyczna: Marta Komarnicka–Dudek, Andrzej Dudek.
Produkcja: Lidia Żeglińska, Monika Habrych – „Sobotnia Polska Szkoła im. Janusza Korczaka w Limerick.”

Ostatnie wpisy

ZHP Irlandia

Harcerski Start 2021

„Skauci są dziećmi wolnych przestrzeni, a skauting to braterstwo w służbie i świeże powietrze.“ Robert Baden-Powell W dniach 17-19 września 2021 odbył się długo wyczekiwany

Czytaj więcej »
ZHP Irlandia

Zimowa Opowieść

Typowa irlandzka prognoza pogody, na obrazku słoneczko, chmurka i deszczyk, w opisie: zachmurzenie zmienne, temperatura umiarkowana, opady przejściowe. Kiedy wiec tym razem zobaczyliśmy na ekranie

Czytaj więcej »
cropped-cropped-zhp-plakietka_Grzesiek-1.png

Skontaktuj się z nami