Udostępnij

Share on facebook

Ogólny Zjazd Związku Harcerstwa Polskiego działającego poza granicami Kraju

FB_IMG_1448265821941W dniach 20 – 22.11. 2015 r. w Sunningdale k/Londynu odbył się XI Ogólny Zjazd Związku Harcerstwa Polskiego działającego poza granicami Kraju.
W zjeździe uczestniczyli delegaci z Hufców i Chorągwi ZHP z Francji, Australi, Kanady, USA, Wielkiej Brytani oraz Niemiec. Gościnnie w zjeździe uczestniczył również harcmistrz Robert Juś reprezentując Hufiec ZHP w Irlandii. Podczas zjazdu omawiane i dyskutowane były bieżące sprawy oraz wybrane zostały nowe władze Związku.
Nowym Przewodniczącym Związku wybrany został harcmistrz Robert Rospędzihowski. Na drugą kadencję wybrani zostali: Naczelniczka Organizacji Harcerek – harcmistrzyni Oleńka Mańkowska, Naczelnik Organizacji Harcerzy – harcmistrz Marek Szablewski. Kierownikiem Organizacji Harcerstwa Starszego wybrany został harcmistrz Andrzej Machul.

Ostatnie wpisy

ZHP Irlandia

Harcerski Start 2021

„Skauci są dziećmi wolnych przestrzeni, a skauting to braterstwo w służbie i świeże powietrze.“ Robert Baden-Powell W dniach 17-19 września 2021 odbył się długo wyczekiwany

Czytaj więcej »
ZHP Irlandia

Zimowa Opowieść

Typowa irlandzka prognoza pogody, na obrazku słoneczko, chmurka i deszczyk, w opisie: zachmurzenie zmienne, temperatura umiarkowana, opady przejściowe. Kiedy wiec tym razem zobaczyliśmy na ekranie

Czytaj więcej »
cropped-cropped-zhp-plakietka_Grzesiek-1.png

Skontaktuj się z nami