Udostępnij

Share on facebook

Dzień 14 Śladami Wikingów

SAM_0861Na nocnym niebie rozkwitają świetliste kwiaty. Wyspę Grodzką spowił dym pachnący siarką, saletrą i magnezją. Płatki sadzy opadają na pokład jachtu. W tym szaleństwie jest metoda. Ogniste smoki tańczą na niebie w rytm muzyki, sycząc i kończąc swój krótki żywot w ogłuszającym huku eksplozji.
Od rana panował trzydziestopięciostopniowy upał. Po śniadaniu na Kwadracie z przyjemnością wykąpaliśmy się w rzece. Noc na bezludnej wyspie była pełna niespodzianek. Druh Grześ Borys złożył przyrzeczenie harcerskie wobec phm. Marcina Wilka, za świadka mając druhów z ósmej wodnej drużyny wędrowniczej z Dublina.
W centrum miasta zacumowaliśmy około trzeciej godziny. Na bulwarze rozstawiono namioty i stragany serwujące rozmaite pyszności i kolorowe drobiazgi, skutecznie przyciągające wzrok najmłodszych. Tłum ludzi zagęścił się dopiero po zachodzie słońca, by podziwiać pokazy sztucznych ogni na festiwalu “Pyro Magic”. Zaprezentowały się dwie firmy pirotechniczne, pierwsza z Hiszpanii, druga z Korei. Każda prezentacja trwała piętnaście minut i była zaaranżowana do fragmentów muzyki klasycznej, filmowej i hitów muzyki pop.
Zakończyliśmy ten rejs z hukiem i przytupem. Jutro rano przestawiamy jachty do mariny “Pogoń”. Nie będzie to trwało dłużej niż pół godziny. Czeka nas mycie, sprzątanie i pakowanie.
Autor: Magda Wilk
Dzisiejszy konkurs wygrywa zdjęcie Kuby Masztalskiego.
SAM_0945 DSC_1236  SAM_0854 SAM_0757 DSC_1202 P1080761 P1080728 P1080725  P1080661 P1080659

Ostatnie wpisy

ZHP Irlandia

Harcerski Start 2021

„Skauci są dziećmi wolnych przestrzeni, a skauting to braterstwo w służbie i świeże powietrze.“ Robert Baden-Powell W dniach 17-19 września 2021 odbył się długo wyczekiwany

Czytaj więcej »
ZHP Irlandia

Zimowa Opowieść

Typowa irlandzka prognoza pogody, na obrazku słoneczko, chmurka i deszczyk, w opisie: zachmurzenie zmienne, temperatura umiarkowana, opady przejściowe. Kiedy wiec tym razem zobaczyliśmy na ekranie

Czytaj więcej »
cropped-cropped-zhp-plakietka_Grzesiek-1.png

Skontaktuj się z nami