Udostępnij

Share on facebook

Dzień 13 Śladami Wikingów

DSC_1178Płomyk zasyczał w sercu obrzędowego stosu. Pomarańczowy blask zaczął wydobywać z mroku twarze siedzących w kręgu żeglarzy. Zapatrzeni w ogień słuchali podsumowania rejsu druha Komodora. Potem wszystkie trzy załogi przedstawiły scenki satyryczne, ukazujące rejsowe życie. Wokół nas drzemał las porastający bezludną wyspę na odrzańskim nurcie, a nad nami mrugały gwiazdy. Aż trudno uwierzyć, że tuż obok tętni nocne życie wielkiego miasta. Trudno uwierzyć, że dwa tygodnie mają się ku końcowi.
Rejs kończy się w sobotę rano, ale jutro popłyniemy na Wały Chrobrego w centrum Szczecina i do późnej nocy będziemy oglądać pokazy pirotechniczne na dorocznym festiwalu fajerwerków. Nie będzie warunków, by zrobić podsumowanie obozu i ognisko.
Dzisiejszy odcinek był krótki. Z Lubczyny popłynęliśmy w górę rzeki i zacumowaliśmy na Kwadracie. Jest to niewielka zatoczka na rzece Świętej, wpadającej do Odry. W czasie wojny stacjonowały tutaj „kieszonkowe” łodzie podwodne Kriegs Marine. Dzisiaj jest pomost do cumowania, altana ze stołami piknikowymi i toi toi. Dalej jest tylko dziki las oraz jeszcze bardziej dzikie i krwiożercze gzy. Wojenna przeszłość tego miejsca natchnęła nas duchem walki i odbyła się zawzięta bitwa na wiadra z wodą, zakończona wspólną kąpielą w rzece.
Dwoje uczestników dotrzymało warunków zakładu, który zawarli między sobą. Zuzka rozczesała dredy, więc Maćkowi nie pozostało nic innego, jak dać sobie ostrzyc blond grzywę, która wszystkim tkwiła solą w oku. Po zakończeniu operacji dziewczyny orzekły, że teraz wygląda znacznie bardziej przystojnie i męsko.
Autor Magda Wilk
Zdjęcie dnia Emilia Mizia.
Zdjęcie przyrodniczo-widokowe Kuba Masztalski
20150806_141444 DSC_1141 DSC_1170  DSC_1190 DSC_1192 DSC_1194  DSCN0439 SAM_0637 SAM_0664 SAM_0675 SAM_0684 SAM_0702 SAM_0719

Ostatnie wpisy

ZHP Irlandia

Harcerski Start 2021

„Skauci są dziećmi wolnych przestrzeni, a skauting to braterstwo w służbie i świeże powietrze.“ Robert Baden-Powell W dniach 17-19 września 2021 odbył się długo wyczekiwany

Czytaj więcej »
ZHP Irlandia

Zimowa Opowieść

Typowa irlandzka prognoza pogody, na obrazku słoneczko, chmurka i deszczyk, w opisie: zachmurzenie zmienne, temperatura umiarkowana, opady przejściowe. Kiedy wiec tym razem zobaczyliśmy na ekranie

Czytaj więcej »
cropped-cropped-zhp-plakietka_Grzesiek-1.png

Skontaktuj się z nami