Udostępnij

Share on facebook

Dzień 3 Śladami Wikingów

DSC_0426
Wilgotny poranek nie wybawił żeglarzy od porannej gimnastyki, ale stracone kalorie nadrobiliśmy z nawiązką w trakcie wizyty w fabryce słodyczy “Dobosz”. Zanim się tam wybraliśmy, był apel poranny z uroczystym wciągnięciem harcerskiej bandery pod saling “Szpona”.
W trzebieskiej fabryce, pani technolog pokazała nam proces produkcji ptasiego mleczka, galaretek w cukrze i śliwek w czekoladzie. Mieliśmy okazję spróbować ciepłej masy piankowej, jak i gotowego wyrobu. Olbrzymia kadź, wypełniona setkami litrów płynnej czekolady pobudziła wyobraźnię niektórych uczestników wycieczki. Snuli rozkoszne wizje słodkiej kąpieli. Po degustacji wyrobów cała wycieczka ważyła jedną tonę i sto kilo. Nie zważono nas przed wejściem na halę produkcyjną, więc trudno stwierdzić, ile słodyczy znalazło się w wygłodniałych brzuchach. Druhna Zuza użyczyła portfela do demonstracji maszyny foliującej. Jej fundusz rejsowy został zapakowany próżniowo i zabezpieczony przed zbyt szybką utratą wartości. W przyfabrycznym sklepiku zrobiliśmy zakupy.
O jedenastej wyruszyliśmy w dalszą drogę. Mając na uwadze silne wiatry wiejące przez dwa poprzednie dni, zarefowaliśmy żagle. Metą dzisiejszych regat było Ueckermunde. Na dwóch żaglach jachty pomknęły żwawo i pewnie. Wiatr osłabł na tyle, że zdjęliśmy refy i płynęliśmy na pełnym zestawie żagli. Maksymalna prędkość, jaką udało się uzyskać, było siedem węzłów.
Regaty tradycyjnie wygrała załoga jachtu “Joe Kidd” i rozdzieliła nagrodę pomiędzy wszystkich uczestników.
DSC_0427
DSC_0428
Degustacja
DZ Trzebierz
Zajęcia z Nawigacji
Naprawa steru
DSC_0490
DSC_0487
DSC_0471
DSC_0450
DSC_0437
Joe Kidd na prowadzeniu

Ostatnie wpisy

ZHP Irlandia

Harcerski Start 2021

„Skauci są dziećmi wolnych przestrzeni, a skauting to braterstwo w służbie i świeże powietrze.“ Robert Baden-Powell W dniach 17-19 września 2021 odbył się długo wyczekiwany

Czytaj więcej »
ZHP Irlandia

Zimowa Opowieść

Typowa irlandzka prognoza pogody, na obrazku słoneczko, chmurka i deszczyk, w opisie: zachmurzenie zmienne, temperatura umiarkowana, opady przejściowe. Kiedy wiec tym razem zobaczyliśmy na ekranie

Czytaj więcej »
cropped-cropped-zhp-plakietka_Grzesiek-1.png

Skontaktuj się z nami