Udostępnij

Share on facebook

Trwa konkurs dla dzieci i młodzieży w Irlandii – „W poszukiwaniu harcerskich korzeni”

Konkurs ZHP
Konkurs ZHP

Czym jest harcerstwo? Jak wyglądało kiedyś? Czego doświadczają dzisiaj mali i duzi uczestnicy harcerskich zbiórek? Dzieci i młodzież w Irlandii ma możliwość udzielania odpowiedzi na te pytania w kreatywny sposób poprzez udział w konkursie pn. “W poszukiwaniu harcerskich korzeni”, organizowanym przez Związek Harcerstwa Polskiego w Irlandii.
Kto może brać udział w konkursie? Każdy w wieku od 4 do 15 lat, bez względu na fakt, czy posiada harcerskie doświadczenie, czy też nie. Konkurs polega na stworzeniu pracy o dowolnej formie na temat harcerstwa. Może to być rysunek, wywiad, artykuł, krótki film, piosenka, wiersz, reportaż lub dzieło artystyczne – grafika, kolaż, praca malarska, rzeźba…wyrażająca, czym jest harcerstwo. Prace indywidualne i grupowe będą oceniane przez jury w dwóch kategoriach wiekowych (4-9) i (10-15), a brana będzie pod uwagę głównie kreatywność małych i dużych artystów.
Konkurs zachęca do zastanowienia się nad istotą harcerstwa, wyrażenia własnych doświadczeń lub w przypadku ich braku, poszukiwania w swoim otoczeniu osób z harcerskim doświadczeniem i przedstawienia tych przeżyć w kreatywny sposób.
Prace można przesyłać drogą elektroniczną (konkurs@zhp.ie) lub listownie do 30 sierpnia 2015. Na zwycięzców czekają nagrody o łącznej wartości 1000 euro. Konkurs jest częścią projektu pn. „W poszukiwaniu harcerskich korzeni”, w ramach którego organizowana jest w różnych częściach Irlandii harcerska wystawa. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Polskiej Ambasady w Dublinie.
Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie w zakładce KONKURS.
Druhna Agnieszka Wieczorkowska asp.

Ostatnie wpisy

ZHP Irlandia

Harcerski Start 2021

„Skauci są dziećmi wolnych przestrzeni, a skauting to braterstwo w służbie i świeże powietrze.“ Robert Baden-Powell W dniach 17-19 września 2021 odbył się długo wyczekiwany

Czytaj więcej »
ZHP Irlandia

Zimowa Opowieść

Typowa irlandzka prognoza pogody, na obrazku słoneczko, chmurka i deszczyk, w opisie: zachmurzenie zmienne, temperatura umiarkowana, opady przejściowe. Kiedy wiec tym razem zobaczyliśmy na ekranie

Czytaj więcej »
cropped-cropped-zhp-plakietka_Grzesiek-1.png

Skontaktuj się z nami