Udostępnij

Share on facebook

Wystawa "W poszukiwaniu harcerskich korzeni" (PolskaEire2015) – zaproszenie

Wystawa ZHP Irlandia
Wystawa ZHP Irlandia

Związek Harcerstwa Polskiego działający poza granicami kraju, Próbny Hufiec “Irlandia” oraz Polska Ambasada RP w Dublinie serdecznie zapraszają na wystawę pn. “W poszukiwaniu harcerskich korzeni”. W ramach festiwalu “PolskaEire 2015” ekspozycję będzie można oglądać w następujących miejscach:

  • 25.03.2015  – Polski Dom w Dublinie (20 Fitzwilliam Place, Dublin 2),
  • 26.03.2015 – Liberty Hall Theatre (1 Eden Quay, Dublin 1),
  • 28.03.2015 – Flemington Community Centre (Hamlet Lane, Balbriggan, Co. Dublin).

Wystawa przedstawia początki działalności Związku Harcerstwa Polskiego poza granicami kraju, prezentuje zaangażowanie harcerzy w czasie drugiej wojny światowej, dawne, codzienne życie druhów i druhen oraz działalność ZHP w Irlandii.
Wystawa inauguruje konkurs dla wszystkich dzieci i młodzieży w Irlandii pn. “W poszukiwaniu harcerskich korzeni”, którego regulamin dostępny jest na stronie www.zhp.ie/konkurs
Po zakończeniu Festiwalu „PolskaEire 2015” wystawę będzie można oglądać do lipca br. m.in. w Arclow, Cork, Carlow, Limerick, Shannon, Waterford i Wexford. Wydarzeniu będą towarzyszyć spotkania z harcerzami i harcerkami ZHP w Irlandii oraz seminaria na temat harcerstwa, jako metody wychowawczej, stymulującej rozwój dzieci i młodzieży.
Wystawa „W poszukiwaniu harcerskich korzeni” może odwiedzić również inne miejsca, organizacje, polonijne szkoły i kościoły w Irlandii. Jej organizację można uzgodnić z druhną Agnieszką Wieczorkowską, kontaktując się pod numerem telefonu 0851459906 lub pisząc na adres: agnieszka.wieczorkowska@zhp.ie
dh. Agnieszka Wieczorkowska, asp.

Ostatnie wpisy

ZHP Irlandia

Harcerski Start 2021

„Skauci są dziećmi wolnych przestrzeni, a skauting to braterstwo w służbie i świeże powietrze.“ Robert Baden-Powell W dniach 17-19 września 2021 odbył się długo wyczekiwany

Czytaj więcej »
ZHP Irlandia

Zimowa Opowieść

Typowa irlandzka prognoza pogody, na obrazku słoneczko, chmurka i deszczyk, w opisie: zachmurzenie zmienne, temperatura umiarkowana, opady przejściowe. Kiedy wiec tym razem zobaczyliśmy na ekranie

Czytaj więcej »
cropped-cropped-zhp-plakietka_Grzesiek-1.png

Skontaktuj się z nami