Udostępnij

Share on facebook

Parady z okazji Dnia Świętego Patryka

W dniu 17 marca w wielu miastach Irlandii odbyły się Zał 3.. Swój udział w tych paradach wzięli również członkowie Związku Harcerstwa Polskiego działającego poza granicami Kraju.
W Shannon członkowie ZHP wzięli udział w Paradzie już po raz drugi. Pod przewodnictwem kadry w swoich mundurach dumnie kroczyli harcerze z próbnej DH “Zielona Brygada” a także zuchy z Gromady Zuchowej “Zdobywcy Zielonej Wyspy”.  Tuż za nimi, dzielnie niosąc irlandzką flagę, szły skrzaty z Gromadki Skrzatowej “Tęczowe Skrzaty”. (zał 2) Naszym wychowankom towarzyszyli także rodzice.
Również zuchy, harcerze i wędrownicy z Cork nie próżnowali w tym szczególnym dniu. W Paradzie uczestniczyli wraz ze Stowarzyszeniem MyCork . Ponieważ tegoroczna parada w Cork odbywała się pod hasłem “Kultura”, zaraz za jednostkami w mundurach można było zobaczyć Smoka Wawelskiego, Warszawską Syrenkę i Krakowianki. Naszą reprezentację zamykali kibice i cheerleaderki w kolorach narodowych promując zbliżający się Festiwal Polsko-Irlandzki oraz mecz piłki nożnej Polska-Irlandia. Na szczególną uwagę zasłużyli druhowie Kacper i Jakub, którzy przez cały czas trwania parady rozgrywali mały mecz towarzyski, wzbudzając tym powszechne zainteresowanie
Dla skrzatów, zuchów i harcerzy z jednostek w Wexford był to pierwszy ich udział w Paradzie Św. Patryka  Na twarzach zarówno dzieci jak i kadry malowały się szerokie uśmiechy, którym nie sposób się było dziwić – przemarszowi jednostek ZHP towarzyszyły wiwaty i okrzyki irlandzkiej Polonii dumnej z naszych podopiecznych.
Łącznie w całej Irlandii w paradzie wzięło udział około 90 osób w mundurach ZHP. Do tego należy doliczyć polską młodzież, która szła w szeregach polskiech szkół i stowarzyszeń. Mamy nadzieję, że w przyszłorocznym pochodzie będziemy dumnie reprezentować naszą Ojczyznę w jeszcze liczniejszym gronie.
 
Zał 1. Zał 2. Zał 4.
Zał 6.
 
 
 
 
 
 
dh. Maja Skowron-Grześkowiak, asp.
Sekretarz Próbnego Wspólnego Hufca Irlandia
Związek Harcerstwa Polskiego

Ostatnie wpisy

ZHP Irlandia

Harcerski Start 2021

„Skauci są dziećmi wolnych przestrzeni, a skauting to braterstwo w służbie i świeże powietrze.“ Robert Baden-Powell W dniach 17-19 września 2021 odbył się długo wyczekiwany

Czytaj więcej »
ZHP Irlandia

Zimowa Opowieść

Typowa irlandzka prognoza pogody, na obrazku słoneczko, chmurka i deszczyk, w opisie: zachmurzenie zmienne, temperatura umiarkowana, opady przejściowe. Kiedy wiec tym razem zobaczyliśmy na ekranie

Czytaj więcej »
cropped-cropped-zhp-plakietka_Grzesiek-1.png

Skontaktuj się z nami