Udostępnij

Share on facebook

Dzień Myśli Braterskiej 2015.

” Bądźcie jak trzciny, które wiatr pochyla, ale nie łamie ”
 
22 lutego jest najważniejszym świętem harcerskim dla każdego, kto kiedykolwiek miał na sobie mundur. Data ta jest wybrana nieprzypadkowo – to zarówno rocznica urodzin Roberta Baden-Powella, założyciela ruchu skautowego i Naczelnego Skauta Świata, jak i rocznica urodzin jego żony Olave, Naczelnej Skautki Świata.
W tym szczególnym dniu harcerze i skauci na całym świecie spotykają się by wzmocnić tak ważne dla nas więzi braterstwa – więzi które łączą nas bez względu na narodowość, kolor skóry, wyznanie czy język którym się posługujemy. Nieważny jest kolor chusty, przynależność do tej czy innej drużyny czy gromady, ani nawet kolor czy krój munduru – łączy nas wszystkich poczucie służby i wiara, ze dzięki naszej ciężkiej pracy wypełniamy zadanie, które wyznaczył nam Baden-Powell: zostawiamy świat lepszym niż go zastaliśmy.
Dlatego dziś, w dniu naszego święta, w imieniu Komendy Hufca życzę Nam – Harcerzom i Skautom – zdrowia, owocnej służby oraz jak najwięcej radości i satysfakcji z kroczenia po harcerskiej ścieżce. A wszystkich chętnych zapraszam do wstąpienia w nasze szeregi by móc wspólnie przeżyć kolejny, niepowtarzalny rok harcerskiej przygody.
Czuwaj!
asp.  Maja Skowron-Grześkowiak
Sekretarz Hufca

DMB-2015

Ostatnie wpisy

ZHP Irlandia

Harcerski Start 2021

„Skauci są dziećmi wolnych przestrzeni, a skauting to braterstwo w służbie i świeże powietrze.“ Robert Baden-Powell W dniach 17-19 września 2021 odbył się długo wyczekiwany

Czytaj więcej »
ZHP Irlandia

Zimowa Opowieść

Typowa irlandzka prognoza pogody, na obrazku słoneczko, chmurka i deszczyk, w opisie: zachmurzenie zmienne, temperatura umiarkowana, opady przejściowe. Kiedy wiec tym razem zobaczyliśmy na ekranie

Czytaj więcej »
cropped-cropped-zhp-plakietka_Grzesiek-1.png

Skontaktuj się z nami