Udostępnij

Share on facebook

Wspólny Próbny Hufiec Irlandia rozpoczął działalność!

W minioną sobotę 13 września 2014 roku w Domu Polskim w Dublinie odbyła się Rada Hufca, podczas której został odczytany rozkaz Naczelnika Harcerzy i Naczelniczki Harcerek, w którym powołany do działalności został Próbny Hufiec Irlandia. Okres próbny dla wspólnego Hufca Harcerek i Harcerzy wynosi dwa lata.
Komendantem Hufca został mianowany hm. Robert Juś HO z Ośrodka w Shannon. Podczas Rady Hufca zostało nawiązane połączenie Skype z Referentami Rozwoju Organizacji hm. Anną Bnińską-Gębską oraz hm. Wojtkiem Dreweńskim, którzy akurat tego dnia nie mogli przyjechać do nas z Wielkiej Brytanii. Druh phm. Przemysław Pawlak – Przewodniczący Obszaru po odczytaniu rozkazu wręczył pierwszemu komendantowi srebrny sznur. Jest to moment przełomowy i początek kolejnego rozdziału w rozwoju harcerstwa w Irlandii. W tej chwili Hufiec zrzesza jednostki w czterech ośrodkach w Irlandii: w Dublinie, Cork, Waterford i Shannon – w sumie niemal 300 Skrzatów, Zuchów, Harcerzy, Wędrowników i Instruktorów. Nowe jednostki w tym roku harcerskim powstaną w Limerick oraz w Wexford.
Będzie to rok ciężkiej pracy ale miejmy nadzieję, że nasza coraz większa harcerska rodzina będzie stale się powiększać a grono Drużynowych i Instruktorów będzie iść razem w jednym kierunku ku stworzeniu silnego i samodzielnego środowiska harcerskiego w Irlandii.
Czuwaj!
pwd. Magda Pawlak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy

ZHP Irlandia

Harcerski Start 2021

„Skauci są dziećmi wolnych przestrzeni, a skauting to braterstwo w służbie i świeże powietrze.“ Robert Baden-Powell W dniach 17-19 września 2021 odbył się długo wyczekiwany

Czytaj więcej »
ZHP Irlandia

Zimowa Opowieść

Typowa irlandzka prognoza pogody, na obrazku słoneczko, chmurka i deszczyk, w opisie: zachmurzenie zmienne, temperatura umiarkowana, opady przejściowe. Kiedy wiec tym razem zobaczyliśmy na ekranie

Czytaj więcej »
cropped-cropped-zhp-plakietka_Grzesiek-1.png

Skontaktuj się z nami