Udostępnij

Share on facebook

Zbiórka alarmowa

_DSC0212
Miniony weekend przyniósł nam niespodziewanie możliwość sprawdzenia skautowego zawołania „Bądź gotów!” Dość często zapominamy ze to właśnie znaczy nasze harcerskie „Czuwaj!”.  Gotowość do pomocy w każdej chwili, do wyruszenia w drogę na spotkanie przygody, szukanie możliwości wypróbowania tego czego co tydzień uczymy się na zbiorkach. Właśnie teraz niemal w ostatniej chwili zostaliśmy poinformowani przez pana Remigiusza o organizowanym przez polonijne stowarzyszenie FIPICA rodzinnym festynie.
Nie namyślając się długo wrzuciliśmy wiadomość w siec łączności alarmowej (dla niepoznaki nazywana strona facebook’a ) a także krótka informacje e-mejlem dla rodziców. I tak wczesnym, niedzielnym popołudniem czwórka czuwających harcerzy i harcerek razem ze zmienna ilością zuchów i okolicznościowymi skrzatami pojawiła się na błoniach klubu Suttonians RFC by wesprzeć swych wodzów i drużynowych w pomocy dla polonii. Przy okazji wypróbowaliśmy nasz nowy namiot, przećwiczyliśmy kolejny raz zamianę pałatek w schronienia a także „clou programu” – gotowanie w sztormowym czajniku.  Gwarantuje ze herbata zaparzona w ten sposób smakuje niecodziennością. W czasie kiedy chłopcy zbierali gałęzie i stawiali pałatki dziewczęta zorganizowały gry i pląsy dla najmłodszych uczestników festynu. Mierzyliśmy czas i możemy ogłosić ze przez prawie trzy godziny nie zabrakło im entuzjazmu i pomysłów. Wszystkim którym udało się dotrzeć na czas serdecznie dziękuję za pomoc i zaangażowanie!
Czuwaj!
Michał Kaliski phm


 
 
 
 
 
 
 

Ostatnie wpisy

ZHP Irlandia

Harcerski Start 2021

„Skauci są dziećmi wolnych przestrzeni, a skauting to braterstwo w służbie i świeże powietrze.“ Robert Baden-Powell W dniach 17-19 września 2021 odbył się długo wyczekiwany

Czytaj więcej »
ZHP Irlandia

Zimowa Opowieść

Typowa irlandzka prognoza pogody, na obrazku słoneczko, chmurka i deszczyk, w opisie: zachmurzenie zmienne, temperatura umiarkowana, opady przejściowe. Kiedy wiec tym razem zobaczyliśmy na ekranie

Czytaj więcej »
cropped-cropped-zhp-plakietka_Grzesiek-1.png

Skontaktuj się z nami