Udostępnij

Share on facebook

Nowa jednostka Wędrowników w Waterford

plakat wedrownicyNa początku marca odbyła się pierwsza zbiórka nowej drużyny harcerskiej, Drużyny Wędrowników, która zaprasza młodzież w wieku 15-21 lat na wspólną przygodę. Kolejna okazja, by dołączyć do drużyny już w najbliższą sobotę, 22 marca.  
Druhowie organizujący nową drużynę, dh. Magda i dh. Emek, chcą by w jej szeregach znaleźli się odważni młodzi ludzie głodni przygód i posiadający poczucie humoru oraz szukający prawdziwej przyjaźni. Drużyna Wędrowników to już trzecia, po harcerzach i zuchach, drużyna harcerska ZHP w Waterford, i podobnie jak dwie poprzednie ma szansę zdobyć dużą popularność wśród młodej Polonii.
 
Harcerze są obecni w Waterford już od półtora roku i mają za sobą kilkadziesiąt zbiórek oraz jeden biwak, na którym spotkały się drużyny z całej Irlandii. W następny weekend młodzi harcerze ponownie wybiorą się na biwak, na który tym razem zabiorą także dzieci z drużyny zuchów.Być może w przyszłym roku do biwaku dołączą także członkowie Drużyny Wędrowników, którzy w ciągu całego roku mają zamiar uczestniczyć w rajdach oraz wycieczkach krajoznawczych.
 
Więcej informacji na temat nowej drużyny można uzyskać od dh. Emka (emanuel.rozanski@zhp.ie , 0857862839) i dh. Magdy ( magdalena.pawlak@zhp.ie , 0872074868), a kolejna zbiórka drużyny odbędzie się w sobotę, 22 marca o godz. 14:30 w Polskiej Szkole w Waterford (St. Paul’s Community College, Brown’s Road).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy

ZHP Irlandia

Harcerski Start 2021

„Skauci są dziećmi wolnych przestrzeni, a skauting to braterstwo w służbie i świeże powietrze.“ Robert Baden-Powell W dniach 17-19 września 2021 odbył się długo wyczekiwany

Czytaj więcej »
ZHP Irlandia

Zimowa Opowieść

Typowa irlandzka prognoza pogody, na obrazku słoneczko, chmurka i deszczyk, w opisie: zachmurzenie zmienne, temperatura umiarkowana, opady przejściowe. Kiedy wiec tym razem zobaczyliśmy na ekranie

Czytaj więcej »
cropped-cropped-zhp-plakietka_Grzesiek-1.png

Skontaktuj się z nami