Udostępnij

Share on facebook

Wizyta Króla Błystka w „Bajkowym Wozie"

4Na zbiórce 19 lutego na zbiórkę Gromady Zuchowej „Bajkowy Wóz” zawitał bardzo specjalny gość!Odwiedził nas Błystek – Król wszystkich Krasnoludków!Przeczytał nam list, w którym informował, że natychmiast potrzebna jest nasza pomoc, więc musimy zmienić się w Krasnoludki. Zostawił nam też czapkę najdzielniejszego z krasnoludków. Zuchy oficjalnie rozpoczęły sprawność „Krasnoludek”.1

Jako, że zmieniliśmy się w Krasnoludki posłuchaliśmy najpierw bardzo ciekawej historii, z której dowiedzieliśmy się jakie te krasnoludki są. Później wszyscy wymyślili sobie krasoludkowe imiona, którymi będziemy się posługiwać podczas całego cyklu sprawnościowego – wśród imion były i nazwy ptaszków i kwiatków, ale także i inne imiona, nawet nie pomyślelibyście, że takie imiona mogą nosić te maleńkie ludki w czerwonych czapeczkach 😉
Następnie jak przystało na Dzielne Ludki wszystkie zuchy podpisały Krasnoludkową Obietnicę – używając oczywiście gęsiego pióra!

 

2

Następnie nie było końca figlom i krasnoludkowym zabawom, zuchy miały okazję poćwiczyć spostrzegawczość, szósty zmysł, słuch, spryt oraz… umiejętność budowania domków 😉
A ponieważ Krasnoludki żyją blisko przyrody i zwierząt – najpierw poszliśmy wsypać ziarenka do naszego karmnika dla ptaszków a następnie każdy zuch-kransoludek otrzymał roślinkę, którą będzie musiał pielęgnować i obserwować jak rośnie.
Tego dnia w Kręgu Rady oprócz przekazywanej sobie Buławy Głosu wszystkie zuchy zakładały sobie na głowę czapkę, którą zostawił nam Król Błystek – aby dzielność najdzielniejszego krasnoludka przeszła także i i nas – w końcu Świat nas potrzebuje!

Czuj!

Magda Pawlak, pwd – „Nutka”

6

7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy

ZHP Irlandia

Harcerski Start 2021

„Skauci są dziećmi wolnych przestrzeni, a skauting to braterstwo w służbie i świeże powietrze.“ Robert Baden-Powell W dniach 17-19 września 2021 odbył się długo wyczekiwany

Czytaj więcej »
ZHP Irlandia

Zimowa Opowieść

Typowa irlandzka prognoza pogody, na obrazku słoneczko, chmurka i deszczyk, w opisie: zachmurzenie zmienne, temperatura umiarkowana, opady przejściowe. Kiedy wiec tym razem zobaczyliśmy na ekranie

Czytaj więcej »
cropped-cropped-zhp-plakietka_Grzesiek-1.png

Skontaktuj się z nami