Udostępnij

Share on facebook

Dublin-Nowo utworzona Wodna Drużyna Harcerska zaprasza

poster

Woda, wakacyjny żywioł  – słona i bezkresna, meandrująca przez malownicze pola i lasy albo rozlewająca się szeroko w gładką taflę jeziora. Dobrze się kojarzy, ze słońcem, wakacjami i świetną zabawą. A jeśli dodać do tego grono świetnych przyjaciół dzielących tę samą pasję, przyprawić do smaku harcerskim duchem i umiłowaniem przygody, otrzymamy niezawodny przepis na styl życia godny pozazdroszczenia.

Dnia 12 kwietnia 2013 roku nasi harcerze z dublińskiego szczepu i zuchy z Galway miały okazję posmakować wielkiego świata żagli odwiedzając największy polski żaglowiec „Dar Młodzieży”, który gościł w Dublinie. Wizyta była bardzo ciekawa i rozpalająca wyobraźnię młodych harcerzy, choć było to jedynie oglądanie łakoci przez szybę cukierni. By umożliwić skosztowanie słodyczy żeglarskich frykasów, w Dublinie powstaje drużyna harcerska o profilu wodniackim. Planowane są szkolenia żeglarskie z możliwością uzyskania patentów, wakacyjne obozy żeglarskie, oraz pływanie kajakami i nurkowanie. Kadra jest świetnie przygotowana i ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu drużyn wodnych w Polsce.

Szukamy niespożytej energii, żądzy przygód zaprawionej dobrym humorem pomagającym cierpliwie znosić wilgotną aurę Zielonej Wyspy. Potrzebujemy tego wszystkiego, by stworzyć najwspanialszą i najdzielniejszą  drużynę wodną w Europie. Jeśli czujesz, że masz w sobie to coś, czekamy na Ciebie.

Nowo utworzona Wodna Drużyna Harcerska zaprasza młodzież i dzieci na zbiórki w każdą sobotę o godzinie 14,30 w budynku szkoły SEN tel. 0862291516 marcin.wilk@zhp.ie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy

ZHP Irlandia

Harcerski Start 2021

„Skauci są dziećmi wolnych przestrzeni, a skauting to braterstwo w służbie i świeże powietrze.“ Robert Baden-Powell W dniach 17-19 września 2021 odbył się długo wyczekiwany

Czytaj więcej »
ZHP Irlandia

Zimowa Opowieść

Typowa irlandzka prognoza pogody, na obrazku słoneczko, chmurka i deszczyk, w opisie: zachmurzenie zmienne, temperatura umiarkowana, opady przejściowe. Kiedy wiec tym razem zobaczyliśmy na ekranie

Czytaj więcej »
cropped-cropped-zhp-plakietka_Grzesiek-1.png

Skontaktuj się z nami